تعداد جلسات لازم برای ایمپلنت

تعداد جلسات لازم برای ایمپلنت

امروزه یکی از محبوب ترین روش های جایگزینی دندان های از دست رفته روش ایمپلنت دندانی است. این روش با توجه به دائمی بودن و در عین حال طبیعی به نظر رسیدن دندان، طرفداران بسیاری را به مجذوب خود کرده است.

یکی از دغدغه های بیماران در تصمیم گیری انجام این روش مدت زمان لازم و تعداد جلسات مورد نیاز در این پروسه درمانی می باشد. در این مقاله سعی در تخمین مدت زمان لازم جهت انجام کل عملیات ایمپلنت گذاری شده است.

تعداد جلسات لازم برای ایمپلنت
تعداد جلسات لازم برای ایمپلنت

با ما همراه باشید!

به طور کلی در ابتدا باید گفت قانون خاصی وجود ندارد که دقیقاً بگوید چه مدت طول می کشد و به عواملی همچون شرایط بیمار، لزوم پیوند استخوان و تعداد ایمپلنت مورد نیاز بستگی خواهد داشت.

در برخی بیماران به سرعت و برخی دیگر با سرعت کم تر، بهبودی حاصل می شود. با این حال، به طور کلی حدود یک یا چند ماه طول می کشد و هر جلسه حدود نیم تا یک ساعت تحت درمان قرار می گیرد.

تعداد جلسات لازم برای ایمپلنت

زمان ویزیت اولیه

اولین مرحله در ایمپلنت درمانی، مشاوره با دندانپزشک می باشد. در این هنگام قبل از انجام هرگونه عملیاتی ابتدا پزشک سوابق بیمار، داروهای مصرفی و سایر موارد مرتبط را جویا خواهد شد و از دندان و فک بیمار در مطب و یا در مراکز معتبر عکسبرداری می شود.

درمان مقدماتی

در مرحله اولیه درمان ایمپلنت دندانی، دندان پوسیده و یا ریشه دندان نهفته خارج می شود. در این حالت در صورت لزوم (وجود عفونت) دوره بهبودی در نظر گرفته می شود و یا در برخی مواقع بلافاصله پس از کشیدن دندان مرحله بعد آغاز می شود.

در برخی افراد ممکن است نیاز به پیوند استخوان باشد که روند ابتدایی درمان را کمی طولانی تر خواهد کرد و بسته به شرایط بیماران مختلف، جلسات مراجعه و یا مدت زمان دوره بهبودی متغیر خواهد بود (4 تا 6 ماه به طور تقریبی).

تعداد جلسات لازم برای ایمپلنت

درمان اصلی (مرحله اول)

در آغاز ایمپلنت گذاری ابتدا یک پیچ در بافت استخوان قرار می گیرد و پس از آن لثه به وسیله بخیه بسته خواهد شد. پس از طی چند روز برای برداشت بخیه یک جلسه نیاز به مراجعه خواهد بود (در صورت استفاده از بخیه جذبی این جلسه حذف می شود.)؛ چند ماه پس از گذاشتن پیچ داخل استخوان، نیاز است تا مجددا برای تکمیل درمان به مطب مراجعه شود.

این دوره جهت ادغام استخوان با پیچ و ایجاد پایه ای محکم و پایدار خواهد بود. در برخی مواقع نیاز است توسط پزشک این مراحل حین بهبودی نیز چک شود.

مطالب مرتبط

دندانپزشک برای ایمپلنت در تهران

ایمپلنت فوری چیست

درمان نهایی (مرحله دوم)

پس از پایان دوره بهبودی و ادغام استخوان و پیچ، مرحله قرارگیری پایه و در نهایت تاج می باشد. در برخی مواقع ابتدا از تاج موقت استفاده می شود تا تاج دائم ساخته شود.

تعداد جلسات لازم برای ایمپلنت ؛ درمان فوری و یک جلسه ای ایمپلنت دندانی

در برخی موارد در صورت درخواست و شرایط بیماران شرایط وی آی پی ایجاد خواهد شد و تیم درمانی دندانپزشکی تمام مراحل گفته شده را در یک جلسه انجام می دهد. هزینه درمان در یک جلسه بالاتر خواهد بود اما کیفیت یکسان می باشد.

مطالب مرتبط

عکس های قبل و بعد از ایمپلنت دندان های جدید و زیباتر از قبل با ایمپلنت دندان یا کاشت دندان عکس های قبل و بعد از کاشت دندان عکس بالا قبل از ایمپلنت عکس پایین بعد از ایمپلنت دندا...
تفاوت ایمپلنت ها با هم تفاوت ایمپلنت ها با هم باانواع ایمپلنت آشنا شوید با ما همراه باشید! همانطور که می دانید امروزه یکی از محبوب ترین، ایده آل ترین و ماندگارترین را...
ایا ایمپلنت درد دارد؟ همیشه درد در درمان بیماری ها ممکن است وجود داشته باشد اما نباید به این معنی باشد که اگر درمانی در حتی زیادی داشت و برای ما مفید بود آن را انجام ندهیم ...
کاندیدای ایمپلنت دندان برای چه کسانی مناسب است ؟... به طور کلی، اگر شما دندان های خود را از دست داده اید، شما واجد شرایط برای ایمپلنت های دندانی هستید. به طور کلی، اگر شما دندان های خود را از دست داده ا...
خدمات ایمپلنت در تهرانپارس کلینیک دندانپزشکی تهرانپارس... کلینیک دندانپزشکی تهرانپارس برای خدمات ایمپلنت در تهرانپارس خدمات قبل و بعد از ایمپلنت همانطور که میدانید زمانی که به هر دلیل دندان هایمان را از دست م...
ایمپلنت فوری چیست امروزه پیشرفت در تکنیک های دندانپزشکی و ترمیم دندان گسترش زیادی را در انواع گزینه های ایمپلنت دندان ایجاد کرده است. ثابت شده است که جایگزینی دندان ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس و تعیین وقت