ایمپلنت فوری چیست

امروزه پیشرفت در تکنیک های دندانپزشکی و ترمیم دندان گسترش زیادی را در انواع گزینه های ایمپلنت دندان ایجاد کرده است.

ثابت شده است که جایگزینی دندان با استفاده از روش کاشت دندان ، یک روش درمانی موفقیت آمیز  است. روش های مختلف قراردادن و کاشت دندان  به منظور دستیابی به زمان درمان سریعتر و آسان تر تکامل یافته اند.

قرار دادن فوری ایمپلنت دندانی در یک سوکت جدا ابتدا بیش از 30 سال پیش توسط شولت و هایمکه در سال 1976 انجام شد .

ایمپلنت فوری چیست
ایمپلنت فوری چیست

ایمپلنت فوری چیست؟

ایمپلنت فوری روشی است که در آن ایمپلنت و دندان جایگزین هر دو به طور هم زمان قرار می گیرند ، نه اینکه بین مرحله اول و دوم سه تا شش ماه فاصله باشد (همانند  کاشت معمولی ).

این فرآیند فوری در اصطلاح دندانپزشکی به عنوان “بارگذاری فوری” شناخته می شود ، بدین معنی است که می توانید دندان جدید خود را در مدت حدود یک ساعت نصب شده ببینید.

برای بیمارانی که دندان شکسته دارند یا در شرف از دست دادن  دندان هستند ، قرار دادن فوری ایمپلنت گزینه مناسب برای جایگزینی این دندان است.

این موضوع قابل درک است که هیچ کس نمی خواهد بدون دندان باشد ، و ایمپلنت های فوری یک راه حل سریع ، مقرون به صرفه و با دوام ارائه می دهد.

پس از ارزیابی دقیق ، اگر شرایط شما اجازه  دهد ،دندانپزشک می تواند بلافاصله پس از کشیدن دندان ایمپلنت را قرار دهد. برای یک ایمپلنت سنتی ، بین برداشتن دندان و قرار دادن یا کاشت ، یک دوره انتظار وجود دارد که به طور کلی سه تا شش ماه است.

آیا من برای کاشت فوری مناسب هستم؟

اگر مطمئن نیستید که آیا شما کاندید مناسبی برای کاشت فوری هستید یا خیر ، بهتر است با یکی از دندانپزشکان با تجربه مشورت کنید ، که وضعیت شما را بررسی و دندان ها را ارزیابی کند.

مزیت اصلی ایمپلنت های فوری این است که دوره درمان را کاهش می دهند ، و آن را به گزینه ای مناسب برای بیمارانی تبدیل می کند که وقت کافی برای انجام مراحل طولانی را ندارند یا نمی خواهند در طول این مدت بدون دندان بمانند.

ایمپلنت فوری چیست
ایمپلنت فوری چیست

مزایای کاشت دندان و ایمپلنت فوری

 ایمپلنت ، نتایج مناسب و زیبایی بیشتری نسبت به پروتزهای متحرک یا ثابت وجود دارد. در سالهای اخیر، روشهای استفاده از کاشت فوری ایمپلنت و نصب فوری افزایش یافته است.

این تکنیک ها مزایای مفیدی را هم برای دندانپزشکان و هم برای مشتری به همراه دارد. آنها به تعداد ویزیت های بیشتری دست پیدا می کنند که باعث کاهش مدت زمان لازم برای کاشت مواد در محل می شود.

ایمپلنت فوری چیست

مطالب مرتبط

بهترین دندانپزشک برای ایمپلنت در تهران

عکس های قبل و بعد از کاشت دندان

ایمپلنت چقدر طول میکشد و بعد از چه مدت صاحب دندان میشوم؟

نکاتی در مورد ایمپلنت و کاشت دندان

ایمپلنت فوری چیست ؛ ایمپلنت فوری چگونه انجام می شود؟

قبل از قرار دادن ایمپلنت ، اگر هنوز دندان طبیعی وجود دارد ، باید آنرا کشید، کاشت فوری ایمپلنت فرآیند قرار دادن ایمپلنت با کشیدن دندان است.

این بدان معنی است که ایمپلنت در یک سوکت تازه قرار می گیرد. در طول سالها ، استفاده از این روش میزان بقای بالای ایمپلنت دندان را نشان می دهد.

قرار دادن ایمپلنت فوری از تکنیک هایی است که در پاسخ به نیاز برای درمان سریع تر ساخته شده است. از این گذشته ، چه کسی می خواهد زمان قابل توجهی را با فاصله ای در بین دندان خود سپری کند؟

اما فقط در این مزیت آشکار ، قراردادن سریع ایمپلنت پس از کشیدن دندان ، هم برای دندانپزشکان و هم برای بیمار فواید دیگر دارد. این شامل:

 • زمان درمان کوتاه تر: وقتی که ترمیم ها در روز اول شروع می شود ، این مورد به طور قابل توجهی مهم است که درمان به زمان کمتری نیاز دارد.
 • نتایج خوب: مانند هر روش دندان پزشکی ، نتایج قابل انتظار بسیار مطلوب است.
 • رضایت بالای بیمار: وقتی بیمار فقط باید یک عمل کند ، سریعتر به نتایج زیبایی دلخواه خود می رسد.
 • بازاریابی بالا : ترویج کاشت فوری ایمپلنت و بارگذاری فوری می تواند بخشی دیگر از استراتژی بازاریابی تبدیل شود .

عواملی که باید قبل از استفاده از محل کاشت فوری و بارگذاری فوری در نظر گرفته شود:

مانند هر روش دندانپزشکی ، عواملی وجود دارد که هم دندانپزشکان و هم بیماران باید قبل از استفاده از این روش ها در نظر بگیرند. با این حال ، اینها فقط به قرار دادن فوری هر نوع درمان ایمپلنت مربوط نمی شوند. عواملی که باید در نظر گرفت عبارتند از:

 • معاینه دقیق بیمار
 • کیفیت و کمیت استخوان فک
 • آمادگی اولیه
 • برنامه ریزی مناسب برای درمان
 • کاشت دقیق و اصولی
 • گذراندن دوره نقاهت برای بهبود پس از انجام مراحل
 • انتخاب ایمپلنت مناسب

مطالب مرتبط

تفاوت ایمپلنت ها با هم تفاوت ایمپلنت ها با هم باانواع ایمپلنت آشنا شوید با ما همراه باشید! همانطور که می دانید امروزه یکی از محبوب ترین، ایده آل ترین و ماندگارترین را...
تعداد جلسات لازم برای ایمپلنت تعداد جلسات لازم برای ایمپلنت امروزه یکی از محبوب ترین روش های جایگزینی دندان های از دست رفته روش ایمپلنت دندانی است. این روش با توجه به دائمی بودن و...
همه چیز درباره ایمپلنت در کلینیک دندانپزشکی... سایت دنتال 1 ; نداشتن دندانهای زیبا خود میتواند به نا امیدی ما منجر شود چه برسد به انکه زمانی که لبخند میزنیم دندانی هم در دهان ما کم باشد در صورتی که...
ایا ایمپلنت درد دارد؟ همیشه درد در درمان بیماری ها ممکن است وجود داشته باشد اما نباید به این معنی باشد که اگر درمانی در حتی زیادی داشت و برای ما مفید بود آن را انجام ندهیم ...
نکاتی در مورد ایمپلنت و کاشت دندان   نکاتی در مورد ایمپلنت و کاشت دندان : عواملی مختلفی می تواند باعث شود که ما دندان های خود را از دست بدهیم،از جمله عواملی مانند شکستن دندان ، پوسید...
مراقبت های بعد از ایمپلنت امروزه پیشرفت علم باعث به وجود آمدن یک سری از روش هایی شده است که افراد با استفاده از آن می توانند به زیبایی خود بیفزایند. ایمپلنت یکی از این روش ها م...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس و تعیین وقت