مشکلات رایج دندانپرشکی و دندان

تعدادی از مشکلات رایج دهان و دندان

موضوعاتی که در ادامه میخوانید :

مشکلات رایج دندان چیست

شما ورزشی را را بدون محافظ دندان انجام داده اید یا در حین جویدن غذا و یا شاید نمیدانید چطور اتفاق افتاده است; اما حالا دندان های آسیاب ترک خورده ای دارید;

ترمیم دندان شکسته

آیا دندانپزشک شما دندان را نجات می دهد؟; به عوامل زیادی بستگی دارد اکثر دندانپزشکان گذاشتن پوشش (تاج) برای دندان های ترک خورده برای جلوگیری از بدتر شدن ترک خوردگی را توصیه می کنند ; اگر دندان به گرم و سرد حساس است، مشکل پیچیده تر است; تا زمانی که به دندانپزشک خود مراجعه کنید، از طرف دیگردهان برای جویدن استفاده کنید. اگر ترک خوردگی بالای خط لثه باشد; ممکن است به عصب کشی و پوشش دندان نیاز داشته باشید;هر چند ترک عمیق تر به این معنی است که دندان باید کشیده شود، پر کردن می تواند احتمال ترک خوردن را افزایش دهد.

خانم در حال درد کشیدن از مشکلات دندان ها

تعداد دندان های زیاد

چند دندان در دهان شما وجود دارد؟ اگر مثل بیشتر افراد باشید; 20 تا دندان های اولیه یا “شیری” داشتید و در حال حاضر 32 تا دندان بالغ دارید. این مسئله ی نادری است;

درمان دندان اضافه اما برخی افراد دارای دندان های اضافی هستند که به نام (hyperdontia) نامیده می شوند; افرادی که این مشکل را دارند نیز ممکن است شرایط دیگری مانند شکاف کام (سقف دهان) یا سندرم گاردنر (که تومورهایی را تشکیل می دهند که سرطان نیستند) داشته باشند; درمان برای این مشکل که دندان های اضافی را برداشته و از ارتودنسی برای اصلاح دندان های جلویی استفاده کنید.

دندان پزشک زیبایی

دندان های کج کوله

درمان و تعمیر دندان ها با – ارتودنسی – فقط برای بچه ها نیست; و صاف کردن دندان های کج شده و تنظیم دندان های جلویی شما فقط برای داشتن لبخندی زیبا نیست; این می تواند یک بخش کلیدی برای بهبود کلی سلامت دهان و دندانتان و ; از بین بردن علائمی مانند درد فک باشد.

درمان دندان اضافه قبل بعد

فاصله بین دندان ها

شما ممکن است یک شکاف بین دندان های جلویی را مشکلی در نظر نگیرید; اما اگر می خواهید آن را درست کنید، گزینه های شما ;شامل ارتودنسی برای نزدیک کردن دندان ها به یکدیگر و راه حل های آرایشی مانند روکش و …

مشکلات لثه از بیماری های  رایج دندان


آیا لثه ها به راحتی خونریزی می کنند؟ آیا آنها نازک شده اند؟ آیا متوجه شده اید که ;آنها از دندان هایتان دور می شوند؟ ممکن است دچار بیماری لثه شده باشید. ایجاد یک پلاک روی دندانتان، از طریق یک باکتری چسبنده; زیر خط لثه که سبب ایجاد آن می شود. اگر آن را بدون درمان رها کنید; در بعضی موارد می تواند باعث از دست رفتن استخوان دندان شود، و دندان های شما ممکن است تغییر جابه جا یا سست شوند. این می تواند به سخت تر شدن جویدن و حتی صحبت شود. برای جلوگیری از بیماری های لثه، مسواک زدن، نخ دندان و روزانه دهان را با دهانشویه ضدعفونی کنید و دندانپزشک خود را برای چکاپ منظم ببینید.

مشکلات رایج دندان گره کردن و بهم فشردن دندان ها

بهم فشردن دندان های شما برکسیسم(bruxism) نامیده می شود;استرس یکی از علل آن است. دندان های کج و معوج یا مشکلات خواب نیز ممکن است در میان بزرگسالان از دلایل باشد; (در میان بچه ها، یکی از عوامل می تواند شامل آلرژی ها باشند.) برکسیسم می تواند باعث سردرد ; مشکلات و جراحات فک و دندان های ترک خورده یا سست باشد; اگر دندان هایتان را در شب بهم می فشارید، از دندانپزشک خود بخواهید که شما را با محافظ دهان مناسب بسازد. اگر این یک مشکل روزانه است، مدیتیشن، تمرین یا روشهای دیگر برای کمتر کردن استرس را امتحان کنید.

مقالات پیشنهادی

adminn

1 ماه پیش

adminn

1 ماه پیش

adminn

1 ماه پیش

adminn

2 ماه پیش

adminn

2 ماه پیش

adminn

2 ماه پیش

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *