اطلاعات عمومی دندان

6 مورد از مشکلات دندان

تاحالا به این فکر کرده اید مشکلات دندانی چه میباشند و مهمترین آنها کدامند و کدام مشکلات دندانی نیاز به دندانزشک دارند توصیه دنتال۱ برای شناسایی این مشکلات دندانی مراجعه هر 6 ماه یکبار به مطب دندانپزشک میباشد تا مطئن شوید مشکل جدی دندان ها را تهدید نمیکند. چرا که در صورت به تعویق انداختن این مشکلات بعدا هزینه های بیشتری بابت درمان دندان ها باید بپردازید. در اینجا به 6 مورد از مهمترین موارد مشکلات دندانی اشاره میکنیم.   

 

مشکلات رایج و بیماری های دندانی

1-دندان درد

شما یک قرار ملاقات با دندانپزشک خود آماده کرده اید و این نمی توانید به این زودی ها برای رفع دندان درد کافی باشد. در عین حال،انجام کارهایی کمک کننده است مثل اینکه دهان خود را با آب گرم بشویید، از نخ دندان برای از بین بردن مواد غذایی که بین دندان هاست استفاده کنید، آنها را از منطقه ای درد دور کنید. اگر متوجه تورم یا چرک کردگی در اطراف دندان شدید یا تب داشتید، این نشان می دهد که ورم چرکی (abscess) دارید، و این یک مشکل جدی است.

مشکلات دندان چیست

در اسرع وقت دندانپزشک خود را ببینید شما ممکن است به آنتی بیوتیک ها و سایر درمان ها نیاز داشته باشید.

چگونه درد دندان را کم کنیم ؟ کلیک

 

2-دندان های زرد

 

دندان های شما مانند ماشین لباسشویی شما هستند: یک رویکرد مناسب که بسیاری از لکه ها را حذف می کند. غذاها، داروها، تنباکو و زخم ها ،تعدادی از چیزهایی هستند که می توانند رنگ دندان های شما را تغییر دهند. شما سه گزینه برای سفید کردن آنها دارید.

دندان زرد از مشکلات رایج دندان

 

دندانپزشک شما می تواند یک عامل سفید کننده و یک پرتوی خاص استفاده کند. یا شما می توانید آنها را در خانه با یک سینی پلاستیکی و ژل که از دندانپزشک یا فروشگاه تهیه کرده اید، سفید کنید. ساده ترین انتخاب، خمیر دندان سفید کننده وسفید کردن با شستشو، که فقط لکه های سطحی را پاک میکند.

چگونه دندان های سفید داشته باشیم

 

3- کرم خوردگی دندان

 

حفره های کوچک در روی دندان هایتان نشانه ی خبر بدی هستند. آنها از زمانی بوجود آمده اند که یک باکتری چسبنده به نام پلاک روی دندان ها شما پرورش می یابد، به آرامی پوسته محکم سطح دندان یا مینای دندان را از بین می برد .

کرم خوردگی دندا از مشکلات رایج دندان

بزرگسالان همچنین می توانند مشکلات پوسیدگی دندان را در خط لثه و اطراف کناره های دندان های قبلا پر شده ، داشته باشند. برای جلوگیری از این، دندان هایتان را حداقل دو بار در روز با یک خمیر دندان فلوراید دار مسواک بزنید، وعده های غذایی را محدود کنید، هر روز نخ دندان بکشید، از دهانشویه فلوراید برای شستشو استفاده کنید، و به قرار های دندان پزشکی خود اهمیت بدهید.

مسواک مناسب چه ویژگی هایی دارد

 

4-دندان لب پر شده

 

این آسیب در صدر آسیب های دندان است. یک اتفاق می تواند یک شکستگی کوچک ایجاد کند. می تواند در اثر چیزی بسیار غیر قابل درک باشد، مانند پاپ کورن خوردن. دندانپزشک شما اگر شکستگی بزرگ باشد ممکن است روکش دندان (تاج دندان) را توصیه کند یا یک ماده رزین قوی برای جایگزینی ناحیه ای که شکسته شده است، پیوند دهد.

مسواک زدن جلوی مشکلات دندان را میگیرد

اگرعصب دندان در معرض خطر باشد، ممکن است به عصب کشی و سپس روکش یا تاج دندان نیاز داشته باشید

 

5-دندان آسیب دیده

 

یک دندان بالغ که به درستی به جمع دندان ها وارد نمیشود، “آسیب دیده” است. معمولا هنگامی اتفاق می افتد که یک دندان درروبه روی دندان، استخوان یا بافت نرم دیگر گیر کرده باشد.

مشکلات رایج دندانپزشکی

اگر این مسئله شما را آزار نمی دهد، دندانپزشکتان ممکن است توصیه کند که آن را نادیده بگیرید. اما اگر بعدا صدمه ایجاد کند یا مشکلی به وجود آید، یک جراح دندانپزشک میتواند آن را برطرف کند.

 

6-حساسسیت و تیر کشیدن دندان به سرما

 

بستنی باید به خوبی چشیده شود ، نه اینکه شما خواب شما را بپراند، وقتی که سرمایش به دندان هایتان می خورد. اولین گام یافتن علت است. می تواند در اثر حفره ها، مینای دندان فرسوده یا پر شده، بیماری های لثه، دندان های شکسته یا عصب کشی باشد. هنگامی که دندانپزشکتان مشکل شما را تشخیص دهد ممکن است نیاز به پر کردن، عصب کشی ریشه یا درمان لثه ها برای جایگزینی بافت های از دست رفته در ریشه داشته باشید. یا ممکن است فقط یک خمیر دندان یا یک ژل فلوراید نیاز دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *