مرکز دندانپزشکی اطفال شرق تهران

مرکز دندانپزشکی اطفال شرق تهران

شاید برای همه ما پیش آمده باشد که برای اینکه پزشک مناسبی را انتخاب کنیم روش های مختلفی را امتحان کرده ایم ، از پرس و جو از اطرافیان و آشناها تا مراجعه به چند پزشک و مرکز مختلف برای مقایسه و بهترین انتخاب. مراقبت مداوم از دندان و داشتن دندانپزشک خوب از ضروریات سلامت دهان و دندان است ، حال اگر به دنبال کلینیک دندانپزشکی کودکان برای فرزند خود باشید این ضرورت دوچندان می شود، در این مقاله علاوه بر آشنایی با انواع دندان در کودکان ، چرایی مراجعه منظم به دندانپزشک کودکان ، اهمیت دندان های شیری و… بهترین مراکز دندانپزشکی اطفال در منطقه ی محل سکونت شما معرفی خواهد شد.

آشنایی مرکز دندانپزشکی اطفال شرق تهران

دندان های شیری

جالب است بدانید ساختار دندان که در فک و دهان وظیفه ی ذاتی جویدن و خردکردن را برای کمک به هضم بهتر غذای مصرفی دارد در کنار این دندان نقش بسیار مهمی در سخن گفتن و ادای درست کلمات و جملات را بر عهده دارد.هر انسان در بدو تولد بیست دندان شیری دارد یعنی کودک در هر قسمت از فک خود دارای ده دندان می باشد.

البته دندان ها در نوزادان در زیر لثه قرار دارد که به آنها دندان های اولیه هم گفته می شود.در بازه ی زمانی شش تا هفت ماهگی دندان های شیری شروع به رشد کرده و در سه سالگی دندان های شیری در دهان کودک کامل می شوند. همچنین در شش یا هفت سالگی دندان های شیری جای خود را به دندان های اصلی کودک می دهند.

با توجه به این موضوع که دندان های شیری هم به مراقبت نیاز دارند و نقش مهمی هم در سلامت دندان های اصلی کودک در آینده دارند ، مراجعه منظم به کلینیک های دندانپزشکی کودکان و معاینه ی منظم دهان و دندان توسط دندانپزشک برای حفظ سلامت دهان و دندان کودک چه در دورانی که دندان های شیری دارند و چه پس از آن که دندان های اصلی خود را دارند، بسیار ضروری به نظر می رسد.

مرکز دندانپزشکی اطفال شرق تهران
مرکز دندانپزشکی اطفال شرق تهران

با دانستن این موارد اهمیت مراقبت و نگهداری درست از دندان های کودکان بیش از پیش جلوه گر است و داشتن پزشک خوب و آشنایی با کلینیک های تخصصی دندانپزشکی کودکان برای این مراقبت ها مهم است .اگر ساکن شرق تهران هستید و در جستجوی کلینیک مجهز و حرفه ای برای معاینات یا ترمیم دندان های کودک خود هستید ، در این مقاله  بهترین مرکز دندانپزشکی اطفال شرق تهران به شما معرفی خواهد شد.

دندانپزشکی اطفال

چرا مراجعه به دندانپزشک برای کودکان مهم است؟

دلایل بسیار جدی و مهمی برای ضرورت معاینه منظم دندان های کودک توسط دندان پزشک وجود دارد،کودکان همانند بزرگسالان ممکن است دچار بیماری های دهان و دندان شوند و هرچه مراجعه به دندانپزشک با برنامه و منظم تر باشد می توان با تشخیص سریع از بسیاری از مشکلات پیشگیری کرد و همچنین از پیشرفت بیماری یا مشکل دهان و دندان جلوگیری کرده و حداقل با هزینه ی و وقت کمتری به درمان پرداخت.

آیا دندان های شیری هم مهم هستند؟

با اینکه دندان های شیری با دندان های اصلی در دهان کودک جایگزین خواهند شد اما والدین باید بدانند که مراقبت از این دندان ها هم مهم است .تا زمانی که کودک این دندان ها را دارد از آنها برای جویدن و صحبت کردن استفاده می کند.پزشکان در کلینیک دندانپزشکی کودکان به والدین برای چگونگی مراقبت از دندان های شیری و نحوه ی درمان در صورت بروز مشکل کمک می کنند.

علاوه بر این چون کودکان جنب و جوش فراوانی دارند و بازی و ورزش انجام می دهند در معرض آسیب های دیگری مثل شکستگی دندان قرار دارند.ضعف در سلامت دهان و دندان کودک در آینده می تواند مشکلات سلامتی جدی برای کودک ایجاد کند.

سلامت جامعه وابسته به سلامت افراد جامعه است و کودکان به عنوان نسل بعدی نیاز به توجه و مراقبت در همه زمینه های سلامتی از جمله سلامت دهان و دندان دارند.

مطالب مرتبط

فواید مسواک زدن   سلامت دهان بخش مهمی از سلامتی کلی بدن است. با مسواک زدن منظم می توانید به بهبود سلامت دهان و دندان کمک کنید  سالم بودن دهان و دندان ه...
بهترین دندانپزشک شرق تهران قیمت مناسب ما ما همراه باشید تا بهترین دندانپزشک شرق تهران در محله تهرانپارس برای دندان  را معرفی کنیم مرکز و کلینیک دندانپزشکی دکتر عباس پور محمد فلوشیپ پروتز د...
همه چیز درباره کشیدن دندان درد زیادی دارید و دندان هایتان دیگر جز کشیده شدن راهی ندارد پس بهتر است همین حالا اطلاعاتی درباره کشیدن دندان داشته باشید البته باید بدانید بعد از کشی...
سوال و جواب دربارهی پر کردن دندان و ترمیم... سؤال و جواب دربارهی پر کردن دندان و ترمیم شاید برای انجام ترمیم دندان و پر کردن آن سوال هایی دارید اما پاسخ آن را نمیدانید در اینجا چند پرسش و پاسخ و ...
پر کردن دندان و مراحل آن دندان پوسیده یکی از مواردی است که اکثر ما با آن مواجه هستیم. با پر کردن دندان پوسیده، می توان از فرسودگی بیشتر آن جلوگیری به عمل آورد.   &n...
پرکردن دندان در دندانپزشکی خوب تهرانپارس... آیا شما هم از درد دندان‌هایتان خسته شدید و برای پرکردن دندان در کلینیک خوب دندانپزشکی تهرانپارس به دنبال یک دکتر خبره هستید تا پر کردن بدون درد دندان ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس و تعیین وقت