بلیچینگ و سفید کردن دندان در یک روز با روش بلیچینگ لمینت و کامپوزیت

چند مورد از مراقبت های پس از عصب کشی

مراقبت های پس از عصب کشی

بعد از عصب کشی باید درد بسیار کمی داشته باشید و حداکثر طی یک یا دو هفته دهان و لثه ها احساس طبیعی داشته باشند. با این حال، اگر به خوبی از خود مراقبت نکنید، ممکن است اینگونه نباشد.

مراقبت های پس از عصب کشی

بهتر است، هشت نکته زیر برای تسریع در بهبودی پس از عصب کشی دنبال شود:

  • سر خود را بالا نگه دارید و بلافاصله غذا نخورید.

پس از اتمام عصب کشی، مستقیماً ممکن است در اطراف دهان خود تورم و درد داشته باشید. برای کنترل این مسئله و به حداقل رساندن درد، سعی کنید سر خود را بالا نگه دارید و تا حد ممکن از دراز کشیدن خودداری نمایید. علاوه بر این، اصلا بلافاصله غذا نخورید مخصوصا زمانیکه هنوز اثر بی حسی وجود دارد.

  • مسکن مناسب مصرف نمایید.

وقتی بی حسی حاصل از عصب کشی از بین می رود، ممکن است در فک و لثه خود مقداری درد و ناراحتی احساس کنید. قبل از وقوع حس درد، با مصرف داروی ضد درد و ضدالتهاب مانند ایبوپروفن (یا هرچه دندانپزشک تجویز می کند.) می توانید شدت درد را تا حد زیادی کاهش دهید. به علاوه، اگر دندانپزشک برای شما آنتی بیوتیک تجویز می کند، مطمئن شوید که دوره را طبق دستورالعمل ادامه دهید.

  • آب نمک گرم غرغره کنید.

یکی از بزرگترین خطرات پس از عصب کشی این است که لثه اطراف دندان، آلوده شود. این اتفاق می تواند درد قابل توجهی را ایجاد نماید. غرغره منظم با آب گرم و کمی نمک به تمیز نگه داشتن دهان و جلوگیری از عفونت کمک خواهد کرد.

مطالب مرتبط

مراقبت های بعد از عصب کشی دندان شامل چه مواردی است؟

عصب کشی و همه چیز درباره قبل و بعد از درمان ریشه دندان

مراحل عصب کشی دندان و پر کردن دندان

مراقبت های پس از عصب کشی
مراقبت های پس از عصب کشی
  • بستنی بخورید و از کمپرس سرد استفاده کنید.

بعد از عصب کشی به خوردن بستنی تشویق می شوید (بله، درست خواندید). سرما حاصل از بستنی به فرد کمک کرده تا التهاب را کاهش یابد. خوردن بستنی می تواند به بهبود سریع شما کمک کند. اگر علاقه ای به خوردن بستنی ندارید، بهتر است از کمپرس سرد استفاده شود.

  • از هر چیزی که می تواند باعث التهاب شود خودداری کنید.

بعد از عصب کشی طی روزهای اول باید از مصرف نوشیدنی های گرم، الکل، سیگار کشیدن، غذای سخت یا خوردن آبنبات چوبی و تافی خودداری کنید. این غذا و نوشیدنی ها به عنوان موارد ایجاد کننده التهاب لثه شناخته می شوند و می توانند باعث ایجاد درد و تورم شوند.

  • مراقبت های پس از عصب کشی ؛ برای چند روز از فعالیت شدید خودداری کنید.

بعد از عصب کشی باید حداقل 48 ساعت از انجام فعالیت های بدنی شدید همچون: دوییدن، پیاده روی، ورزش و سایر موارد اینچنینی پرهیز کنید.

در صورت وجود حساسیت به سرما و گرما و یا دندان درد مکرر، نگران نباشید. این علائم کمتر از یک الی دو هفته ادامه خواهد داشت.

امادر مواردی که علائم شما شدیدتر از علائم ذکر شده در بالا باشد و یا برطرف نشوند، لازم است که به دندانپزشکی مراجعه کنید، خصوصاً اگر خونریزی بیش از حد، تورم، درد شدید و تب مشاهده شود. این علائم به ندرت پیش می آیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *