مراقبت های بعد از عصب کشی دندان شامل چه مواردی است؟

مراقبت های بعد از عصب کشی دندان

مراقبت های بعد از عصب کشی دندان

شامل چه مواردی است؟

عصب کشی یک روش و گزینه ی عالی برای کسانی است که مشکل دندان با پر کردن حل نمی شود.وقتی پالپ دندان که اجزای تشکیل دهنده ی داخل دندان است و شامل عاج و ریشه دندان می باشد ، دچار آسیب شود ، برای اینکه دندان از دست نرود دندانپزشک عصب کشی را انجام خواهد داد.

در عصب کشی از گسترش آسیب در ریشه و عصب دندان جلوگیری می شود و دندان طبیعی تقویت می گردد تا بیشتر آسیب نبیند.

افرادی که که مراقبت های بعد از عصب کشی را به درستی رعایت می کنند ، سریعتر بهبود یافته و نتایج ترمیم دندان در آنها هم بهتر خواهد بود.

عصب کشی و همه چیز درباره قبل و بعد از درمان ریشه دندان

بعد از عصب کشی به چه مراقبت هایی نیاز است؟

موقعی که دندانپزشک برای اینکه دندان از بین نرود ، یک یا چند دندان را عصب کشی می کند ، نکات و توصیه هایی برای بیمار وجود دارد که در صورت پایبندی به آنها ،زمان بهبودی بعد از عصب کشی سرعت خواهد گرفت.

مراقبت های بعد از عصب کشی دندان

از جمله ی این موارد :

  • از جویدن غذا های سفت و ترد خودداری کنید
  • بهداشت دهان و دندان را رعایت کنید.
  • خیلی محکم و شدید مسواک نزنید.
  • اگر نیاز به ترمیمی مثل تاج دندان هست، زودتر انجام دهید.
  • قرار های منظم برای ملاقات با دندانپزشک خود داشته باشید.
  • با مشورت دندانپزشک ، می توان داروهای ضد درد مصرف کرد.
  • در صورت مشاهدی ی علائم غیرمعمول با دندانپزشک تماس بگیرید.

توضیحات تکمیلی مراقبت های بعد از عصب کشی دندان

وقتی بعد از عصب کشی دندان هنوز ترمیم نشده است ، دندان بدون محافظ است . باید مواظب بود و مثلا  بهتر است غذا با سمت دیگر دهان جویده شود.

بعد از عصب کشی بهتر است غذاهای نرم مصرف شود تا خطر آسیب دیدن دندان به حداقل برسد.

مسواک زدن و نخ دندان کشیدن از مراقبت هایی هستند که همیشه باید انجام شود ، بعد از عصب کشی و پر کردن دندان با احتیاط و ملایمت مسواک بزنید.

نخ دندان کشیدن در اطراف دندان هایی که موقتا پر شده کمی دشوار است و اگر پرکننده دندان شکل درستی ندارد و مانع نخ دندان کشیدن می شود از دندانپزشک بخواهید که آن را تغییر دهد.

مراقبت های بعد از عصب کشی دندان
تاج دندان

عصب کشی قسمت های داخلی دندان را از بین برده و ساختار دندان ضعیف می شود.برای مراقبت از دندان حتما ترمیم های تکمیلی مثل تاج دندان را انجام دهید.

امروزه با پیشرفت تکنیک های دندانپزشکی عصب کشی با کمترین درد انجام می شود و در طول عمل روش های تسکین درد برای انجام درست و راحتی بیمار وجود دارد.

در مصرف دارو های ضد درد و کاهش التهاب حتما باید با  دندان پزشک مشورت شود.

چرا مراقبت های بعد از عصب کشی مهم است

 

روش عصب کشی یک روش معمول در دندانپزشکی است که نتایج خوبی هم دارد.اما همانطور که گفته شد مراقبت درست توسط بیمار ، اطمینان از بهبودی سریع و موفقیت آمیز بودن عصب کشی را افزایش خواهد داد.

متاسفانه در برخی بیماران شکستگی دندان بعد از عصب کشی باعث می شود که دندان از بین برود.مواقعی که دندان زیر لثه دچار شکستگی شود راهی به جز کشیدن دندان وجود نخواهد داشت.

اکثر دندان ها بعد از عصب کشی به تاج دندان نیاز دارند.بی توجهی طولانی مدت به ترمیم تاج دندان بعد از عصب کشی ممکن است باعث شکستگی دندان شود.

 

ترمیم دندان شکسته و روش های آن

مطالب مرتبط

علت سوراخ شدن دندان چیست ؟ علت سوراخ شدن دندان در دهان با افزایش سن ، فاصله دندان و لثه زیاد می شود و گاهی هم با ابتلا به بیماری لثه ، بافت آن از بین می رود.لثه نقش محافظ...
عصب کشی چیست و برای چه مفید است؟ در این مقاله قصد داریم تا بگوییم عصب کشی یا بهتر بگوییم روت کانال چرا و چگونه انجام میگیرد با ما همراه باشید داستان از اینجا شروع میشه که دندان اگر...
عصب کشی در تهرانپارس عصب کشی در تهرانپارس کلینیک دندان شرق تهران دکتر عباس پور محمد که در منطقه  شرقی تهران واقع شده است درد دندان یکی از درد های متداولی است که هر شخصی...
بررسی سؤال و جواب درباره ی عصب کشی در این مطلب قصد داریم تا به بررسی رایجترین موارد سؤال و جواب دربارهی عصب کشی بپردازیم که شامل موارد زیر میباشند:   چه زمانی عصب کشی دندان لاز...
قیمت عصب کشی قیمت عصب کشی ( Endodontic Therapy or root canal) عصب کشی(درمان ریشه) چیست؟ عصب کشی نوعی روش درمانی موفق برای ترمیم و نجات دندان آسیب دیده و یا آلوده...
چند مورد از مراقبت های پس از عصب کشی مراقبت های پس از عصب کشی بعد از عصب کشی باید درد بسیار کمی داشته باشید و حداکثر طی یک یا دو هفته دهان و لثه ها احساس طبیعی داشته باشند. با این حال، ا...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس و تعیین وقت