مراقبت از دندان ها و نکات مهم آن

مراقبت از دندان ها و نکات مهم آن

موضوعاتی که در ادامه میخوانید :

مراقبت از دندان ها و نکات مهم آن

حفظ سلامت دهان و دندان برای همه افراد مهم است، اما این مسئله می تواند برای مردان معنای متفاوتی نسبت به بانوان داشته باشد.

در این مقاله لیستی از نگرانی هایی را که مردان باید به ویژه مراقب آنها باشند و همچنین برخی نکات برای تمیز و سالم نگه داشتن دندان ها و لثه ها آورده شده است.

با سایت دنتال1 همراه باشید!

مراقبت از دندان ها و نکات مهم آن
مراقبت از دندان ها و نکات مهم آن

مراقبت از دندان ها و نکات مهم ؛ مسواک زدن!

بسیاری از بانوان می گویند جذاب ترین ویژگی مرد لبخند او می باشد. با این حال، به طور متوسط بررسی ها نشان داده است، مردان مانند بانوان از دندان های خود مراقبت نمی کنند و این مسئله لبخندهای جذاب آنها را در معرض خطر قرار می دهد!

طبق یک نظرسنجی ملی، مردان 20 درصد کمتر از زنان دو بار در روز مسواک می زنند  و همچنین مسواک های خود را کمتر عوض می کنند. اطمینان حاصل کنید که دو بار در روز دو دقیقه مسواک می زنید و مرتباً مسواک را پس از مدتی عوض می نمایید.

خبر خوب؟ ریش در مردان میکروب های مضر را از ناحیه صورت و از دهان دور نگه می دارد!

مراقبت از دندان ها و نکات مهم آن

به حداقل رساندن  استفاده از عوامل بیماری زا

از آنجا که مردان تمایل بیشتری نسبت به بانوان به جویدن مواد قندی همچون آدامس، سیگار کشیدن و نوشیدن چای و قهوه دارند، بیشتر در معرض عواقب بهداشت دهان و دندان ناشی از این مواد مانند پریودنتیت، از دست دادن دندان و حتی سرطان دهان قرار می گیرند.

توصیه می شود! از عادت هایی مانند موارد گفته شده یا سایر موارد مرتبط که سلامت دهان و دندان را به خطر می اندازد، دوری شود!

خطرات ناشی از خشکی دهان

مردان از نظر آماری بیش از بانوان دچار فشار خون و بیماری قلبی می شوند و همواره همراه این نوع بیماری ها نیاز به دارو نیز وجود خواهد داشت. یکی از عوارض رایج بسیاری از این داروها خشکی دهان است.

بزاق برای سلامت دهان و دندان بسیار مهم می باشد، زیرا باکتری ها را می شوید و pH دهان را تنظیم می کند. هنگامی که ترشح بزاق کم می شود، احتمال ایجاد حفره، بیماری لثه و حتی بوی بد دهان افزایش می یابد. اگر فردی با خشکی دهان مواجه است، بهتر است از تعیین وقت ملاقات با دندانپزشک دریغ نکند.

چگونه همیشه دندان ها را سالم و تمیز نگه داریم

مراقبت از دندان ها و نکات مهم آن

مراجعه به دندانپزشک

گرایش به غفلت از مراجعه منظم به دندانپزشکی، بر مردان بیش از بانوان تاثیر خواهد گذاشت. پیشگیری از بیماری برای سلامت دهان و دندان بسیار مهم می باشد، به همین دلیل است که ما به همه بیماران توصیه می کنیم چه به نظر می رسد مشکلی در دندان های آنها وجود دارد و یا خیر،  هر شش ماه یکبار قرار ملاقاتی با دندانپزشک بگذارند.

مراقبت از دندان ها و نکات مهم ؛ حفظ سفیدی دندان ها

قبل از مراجعه به دندانپزشک، با حفظ سلامت دهان و دندان همواره می توانید مطمئین شوید که از هرگونه مشکلی جلوتر خواهید بود. جدی گرفتن قرار ملاقات با دندانپزشک و همگام شدن با عادات بهداشت دهان و دندان می تواند در حفظ سلامتی و درخشان ماندن دندان ها به دور از درمان های دندانپزشکی بسیار موثر باشد.

همچنین لازم به ذکر است! سلامت دهان و دندان ارتباط مستقیمی با عادات غذایی و مصرف میان وعده های سالم دارد.

خوردن میوه می تواند جایگزین بسیار مناسبی در مقابل مصرف مواد خوراکی صنعتی و یا مواد قندی باشد. در کنار تمامی موارد گفته شده استفاده از مسواک و خمیردندان مناسب، دهانشویه و نخ دندان می تواند سه اصل اصلی در پیشگیری از پوسیدگی و یا آسیب های دهان و دندانی باشد و قطعا مراجعه منظم به دندانپزشک بهترین راه حل برای ثبات ماندگاری سلامت دهان و دندان خواهد بود، تا اگر باز هم فرد با رعایت بهداشت دهان و دندان با آسیب هایی همچون خشکی دهان و یا بیماری های لثه مواجه شد، به راحتی در کمترین زمان این مشکل برطرف شود.

مقالات پیشنهادی

adminn

1 ماه پیش

adminn

1 ماه پیش

adminn

1 ماه پیش

adminn

1 ماه پیش

adminn

1 ماه پیش

adminn

1 ماه پیش

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *