مراقبت از دندانها

چگونه همیشه دندان ها را سالم و تمیز نگه داریم

موضوعاتی که در ادامه میخوانید :

برای مراقبت از دندان ها دندان هایتان را با خمیر دندان فلوراید دو بار در روز به مدت 2 دقیقه بشویید تا دندان ها و دهان سالمی داشته باشید.پلاک یک لایه از باکتری است که دندان های شما را می پوشاند اگر شما آنها را به درستی مسواک نزنید و تمیز نکنید. این لایه ی باکتری به بیماری لثه و پوسیدگی دندان کمک می کند.مسواک زدن رشد و پرورش پلاک را متوقف میکند. سعی کنید اطمینان حاصل کنید که همه ی قسمت ها از تمام دندان هایتان را بشویید.

کلینیک دندانپزشکی

lvhrfj hc nknhk ih

مراقبت از دندان ها ; چگونه دندان هایتان را تمیز و سالم نگه دارید؟

برای نگهداری و سالم نگهداشتن دندان ها پیشنهاد میکنیم نکات زیر را انجام دهید و به سوال های مهم زیر دقت بفرمایید.

چه وقت باید دندان هایمان را مسواک بزنیم؟

قبل از رفتن به رختخواب حدود 2 دقیقه آخرین چیزی که انجام می دهید مسواک زدن باشد و هر روز 1 بار دیگر دندان هایتان را بشویید.دندانپزشک شما ممکن است توصیه های بیشتری را بر اساس سلامت دندان ها و نیازهای شما ارائه دهد.

آیا از مسواک برقی یا دستی استفاده کنم؟

مهم نیست که از مسواک برقی یا دستی استفاده می کنید.آنها هر دو به یک اندازه خوب هستند، تا زمانی که تمام سطوح دندان هایتان تمیز کنند و از خمیر دندان فلوراید استفاده کنید.اما برخی افراد دندان های خود را با مسواک برقی تمیز میکنند زیرا آسان تر است.

چگونه مسواک مناسب است؟

برای اکثر بزرگسالان، یک مسواک با سر کوچک و دارای یک آرایش فشرده و زاویه ای از موهای(پرزهای) کوتاه و بلند خوب است. برای اکثر مردم نوع مسواک نرم یا متوسط مناسب است.

مسواک مناسب

اگر از برس الکتریکی استفاده می کنید، یکی با سر گردان و نوسان دار ممکن است بهتر از مسواک دستی کار کند.اما اطمینان حاصل کردن از اینکه که دندان هایتان را حداقل دو بار در روز تمیز کنید مهمتر از نوع مسواکی است که شما استفاده می کنید. اگر شک دارید، از دندانپزشک خود بپرسید.

چه نوع خمیر دندان باید استفاده کنم؟

اینکه از خمیر دندان با غلظت مناسب فلوراید استفاده کنید خیلی اهمیت دارد.بسته بندی را بررسی کنید تا از میزان فلوراید هر برند آگاه شوید . بزرگسالان باید از خمیر دندانی استفاده کنند که حاوی حداقل 1350 (ppm) فلوراید باشد. کودکان نیازی به استفاده از خمیر دندان ویژه کودکان ندارند. کودکان در تمام سنین می توانند از خمیر دندان خانواده استفاده کنند، مگر اینکه فلوراید حاوی 1،350 تا 1500ppm باشد.

خمیر دندان سفید کننده

کودکان زیر 6 سال و کمتر که پوسیدگی دندان ندارند از خمیر دندان ویژه کودکان استفاده کنند، اما اطمینان حاصل کنید که آن حداقل دارای 1000ppm فلوراید باشد. کودکان زیر 3 سال باید فقط یک لایه ی کوچک(مقدار کم) خمیر دندان را استفاده کنند. کودکان 3 تا 6 ساله باید ازخمیر دندان به اندازه ی نخود استفاده کنند . اطمینان حاصل کنید که بچه ها آن را لیس نمی زنند یا خمیر دندان را از بسته ی آن نخورند.
دندانپزشک شما ممکن است به شما یا فرزندتان توصیه کند که از یک خمیر دندان با غلظت بالایی از فلوراید استفاده کنید، اگر به آن نیاز داشته باشید.

چگونه باید دندان هایتان را مسواک بزنید؟

اطمینان حاصل کنید که تمام سطوح دندانهایتان را مسواک می زنید، که باید حدود 2 دقیقه طول بکشد.به یاد داشته باشید که سطوح داخل، سطوح خارجی و سطوحی که جویدن را انجام می دهند در دندانهایتان را مسواک بزنید.

مسواک مناسب

چگونه به کودکان برای مسواک زدن دندان هایشان کمک کنیم؟

کودکان باید مراقب دندان های خود باشند تا آنها حداقل 7 سال سن داشته باشند.

منبع : nhs.uk

ترجمه : سید مجتبی حسینی

 

بهترین مطب های دندانپزشکی را در اینجا مشاهده کنید

با تخفیف های ویژه

مقالات پیشنهادی

adminn

1 ماه پیش

adminn

1 ماه پیش

adminn

1 ماه پیش

adminn

1 ماه پیش

adminn

1 ماه پیش

adminn

1 ماه پیش

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *