صدا دادن فک هنگام غذا خوردن

صدا دادن فک هنگام غذا خوردن نشانه چیست؟

موضوعاتی که در ادامه میخوانید :

بسیاری از افراد از صدا دادن فک هنگام غذا خوردن و یا خمیازه کشیدن رنج می برند. حال اگر شما هم تا به حال با این مسئله مواجه شده اید بهتر است با علت این صدا دادن آشنا شوید و راه های درمان آن را بشناسید.

علت و درمان صدا دادن فک هنگام غذا خوردن

باز و بسته شدن فک در بعضی افراد موجب ایجاد صدا می شود که در اینجا مهمترین سوالی که برای آنها پیش می آید این است که، این صدای فرد از کجا می‌آید؟ لازم است بدانید صدای مفصل فک هنگام باز کردن دهان از مفصل فک تحتانی شنیده شده که این موضوع به دلیل سفت شدن تاندون ها و عضلات فک می باشد.

روش هایی برای درمان صدا فک وجود دارد :

✅ یک روش  ارتودنسی است ✅روش بعدی یک جور فیزیوتراپی دندان و ورزش فک است و✅ اخرین گزینه  همان جراحی فک می باشد .

بهترین کلینیک ارتودنسی در تهران متخصص ارتودنسی

به طوری که این امر موجب می‌ شود فک شما از محل خود خارج شده و به یک سمت کشیده شود و در نتیجه صدای مفصل فک تحت فشار شنیده شده و با این حال در هنگام جویدن غذا صدای ایجاد می شود که گاه این سر و صدا به گوش اطرافیان هم میرسد.

صدا دادن فک هنگام غذا خوردن

مشکلات پیش رو :

⚠ به طور کلی می‌ توان گفت این مشکل می تواند علائم رایج زیادی از جمله مشکل در ایجاد جویدن غذا، عدم راحتی در هنگام بلع غذا، ایجاد صدا در مفصل فک، چسبیدن یا قفل شدن فک در زمان باز و بسته کردن دهان، ایجاد درد و ورم در صورت، دندان درد، گردن درد، گوش درد، ایجاد مشکلات شنوایی و غیره می باشد.

با این وجود برای درمان این مشکل بهتر است از کودکی به فکر باشید زیرا این مشکلی نیست که یک شبه به وجود آید بلکه افراد در سنین مختلف دچار آن شده که یکی از مهمترین دلایل آن به هم ریختگی دندان ها و عادت های نادرست غذا خوردن می باشد. حال با این وجود بهتر است برای پیشگیری از مشکلات دندان و به ویژه مشکلات مفصل فک از زمان کودکی معاینات دوره ای و درمان های لازم توسط دندانپزشک صورت پذیرد و همچنین اگر فردی متوجه شد که به این مشکل دچار شده است سریعاً باید نسبت به درمان آن اقدام کرده که اولین قدم برای درمان صدا دادن فک هنگام غذا خوردن، اصلاح و برطرف کردن مشکل دندان ها محسوب می شود.

مقالات پیشنهادی

adminn

1 ماه پیش

adminn

1 ماه پیش

adminn

1 ماه پیش

adminn

1 ماه پیش

adminn

1 ماه پیش

adminn

1 ماه پیش

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *