دندانپزشکی عمومی

دندانپزشک در میرداماد

دندانپزشک در میرداماد

شاید خیلی از ما برنامه ی منظمی برای مراجعه به دندانپزشک نداشته باشیم و معاینه ی دندان ها توسط دندانپزشک در زمان های برنامه ریزی شده نباشد اما باید دانست که معاینات منظم از اصول اولیه و مهم حفظ و نگهداری سلامت دهان و دندان است.

در اینجا دلایلی داریم که چرا این موضوع تا این اندازه با اهمیت است و علاوه بر این شما را با بهترین دندانپزشک در میرداماد و سایر مناطق تهران آشنا خواهیم کرد تا از همین امروز برای بهداشت و سلامت دندان ها  با بهترین کلینیک و دندانپزشک در میرداماد قرار ملاقات هماهنگ کنید.

دندانپزشک در میرداماد

چرا مراجعه منطم به دندانپزشک مهم است؟

اگر به دلیل هزینه ، نداشتن زمان کافی و یا اضطراب دندانپزشکی قرار ملاقات نداشته اید باید آگاه باشید که ریسک و خطراتی در کنار این غفلت وجود دارد. آنچه ممکن است در طولانی مدت برای مراجعه نکردن به دندانپزشک خود بپردازید ، چه از لحاظ مالی و چه برای بازیابی سلامتی بسیار بیشتر خواهد بود.

دندانپزشک در میرداماد
دندانپزشک در میرداماد

برخی از مهم ترین دلایل مراجعه مرتب به دندانپزشک شامل موارد زیر است:

تشخیص سرطان در دهان

سرطان دهان یک بیماری کاملا جدی است که به روش های مختلفی خودش را نشان می دهد و بدون دانستن علائم اولیه و تشخیص زود هنگام به سرعت پیشرفت می کند و تهدیدی برای سلامت عمومی بدن است.خوشبختانه سرطان دهان با تشخیص سریع به راحتی قابل درمان است.

با معاینات منظم دندانپزشکی هر شش ماه احتمال تشخیص سرطان دهان در همان ملاقات به طور چشمگیری افزایش می یابد. تشخیص سرطان دهان در مراحل اولیه برای درمان موفقیت آمیز آن مهم است.

تشخیص پلاک ، جرم دندان و حفره ها

حتی با دقیق ترین و منظم ترین مسواک زدن و نخ دندان کشیدن باز قسمت های کوچکی در دهان وجود دارد که به درستی تمیز نمی شوند.تجمع پلاک در این قسمت ها مسبب مشکلاتی فراوانی برای دندان است و خلاص شدن از آن فقط توسط دندان پزشک ممکن است.

تمیز کردن دندان ها طبق برنامه از ایجاد حفره و سوراخ شدن دندان جلوگیری می کند.حفره ها اغلب بدون علائم هشدار دهنده هستند و فقط در صورت پوسیدگی دندان کمی درد احساس می شود.اگر با مراجعه به دندانپزشک از ایجاد پلاک و حفره جلوگیری کنید لازم نخواهد بود تا در آینده دندانپزشک مشکلاتی مثل پوسیدگی دندان را درمان کند و با عدم بوجود آمدن حفره دیگر نیازی به پر کردن دندان نخواهد بود.

هزینه ی این گونه درمان ها هم به نسبت مراجعه در هر شش ماه یکبار ،بیشتر خواهد بود.

تشخیص بیماری لثه

زیاد شدن پلاک روی دندان می تواند باعث فرسایش و از بین رفتن بافت دور دندان و لثه شود.در هنگامی که درون لثه با حضور جرم و پلاک ، عفونت ایجاد می شود و باعث می گردد لثه از دندان دور شود.این عفونت التهاب لثه یا بیماری لثه خوانده می شود.

پیشرفت التهاب لثه باعث رسیدن به مرحله ی بیماری لثه می شود و علائمی مثل تورم ، خونریزی و درد در دهان قابل مشاهده است.در ادامه بافت لثه و استخوان نگهدارنده دندان به مرحله تجزیه می رسد.

برای بیماری لثه در موارد حاد نیاز به درمان گسترده شامل جراحی ، تمیز کردن های عمیق و مصرف دارو وجود دارد. برای جلوگیری از همه اینها ، تمیز کردن منظم دندان ها در جلوگیری ابتلا به بیماری التهاب لثه و رفع آن ضروری است.

رفع عادت های بد و مضر

بسیاری از عادت ها وجود دارد که تاثیر منفی و مخرب بر سلامت دهان و دندان دارند.عادت های مثل دندان قروچه ، جویدن ناخن ، خوردن غذا های چسبناک و سفت و از همه مهم تر سیگار کشیدن را می توان نام برد.

در مراجعه به دندانپزشک ، هرگونه آسیب های دهانی ناشی از این عادت ها را بررسی می شود و با آگاهی بخشی تلاش می گردد تا از تخریب بیشتر با ادامه ی این عادات دوری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *