دسته‌بندی نشده

دندانپزشک خوب چه ویژگی هایی دارد ؟

بسیاری از ما وقتی مشکلی در دندانهایمان ایجاد می شود به فکر پیدا کردن دندانپزشک خوب و قابل اعتماد می افتیم .

اگر مشکلی در هزینه های دندانپزشکی نداشته باشید ، پیدا کردن یک دندان‌پزشک که اعتماد کامل به او و کارش داشته باشید ، خصوصا بین انبوهی از تبلیغات کار اسانی نیست؛

تنها راه حل شما داشتن معیار های درست و ارزیابی دندانپزشکان بر مبنای ان معیار هاست . 

ویژگی های یک دندانپزشک خوب

ویژگی های یک دندان پزشک خوب در تهران
ویژگی های یک دندان پزشک خوب در تهران

خوب گوش دادن

لارمه یک درمان مناسب ، تشخیص مناسب است و زمانی تشخیص مناسب خواهد بود که پزشک به مراجعه کننده خود خوب گوش بدهد .

پزشکان عموما زمان زیادی برای هر مراجعه کننده ندارد . اما یک دندانپزشک خوب نباید در معاینه و گفتو عجول باشد .

گوش کردن علاوه بر تشخیص و درمان بهتر سبب کسب رضایت بیشتر مراجعین شده و مهمتر از هر چیز ، احساس خوبی از ملاقات با دندانپزشک خواهیم داشت .

همین احساس خوب روحیه و در کل روند بهبودی را تسریع می کند .

اولویت نیاز شماست !

بسیاری از دندانپزشکان ، به دنبال درامد بیشتر از طریق ایراد گرفتن از دندان های شما و در نتیجه ایجاد احساس نیاز به ارتودنسی در تهران و سایر خدمات دندانپزشکی زیبایی هستند . 

یک دندان پزشک مناسب ، فقط به نیاز های واقعی مشتریانش توجه دارد و سعی نمی کند خدماتی را که مراجعین نیاز ندارند به انها تحمیل کند .

یک دندانپزشک باید به دنبال درمان شما باشد ، زیرا او پزشک است نه یک تاجر !

پیشگیری بهتر از درمان 

یک دندان‌پزشک خوب همیشه سعی می کند تا پس از اتمام درمان ، از پیش امدن مشکلات در دندانهایتان پیشگیری کند .

او خود را در برابر تکرار مشکلات دندان هایتان مسئول می داند و به شما روش های صحیح پیشگیری مانند مسواک زدن صحیح و اصولی ، زمان مسواک زدن ، بهترین مارک خمیر دندان و مسواک و سایر نکات پیشگیرانه را به شما یاد می دهد . 

باید اعتراف کنیم که طبق تجربه ، دندانپزشکان خانم روش های پیشگیری را بهتر یاد می دهند . از فاکتور دلسوزی بیشتری ببرخوردار هستند که البته با توجه به ویژگی های خانم ها کاملا امری عادی است .


مطالب مرتبط :

مسواک مناسب چه ویژگی هایی دارد


ارجاع صحیح

دندانپزشکی نیز مانند تمامی مشاغل پزشکی از تخصص های متعددی تشکیل شده . یک دندانپزشک کاردرست ، سعی نمیکند که تمامی خدمات دندان های شمارا خود انجام دهد . بلکه با ارجاع صحیح به متخصص مربوطه ، سعی در حل مشکلات دندان های شما دارد . 

مثلا اگر شما نیاز به ارتودنسی داشتید ، شما را به یک متخصص ارتودنسی در تهران ارجاع میدهد ، زیرا ارتودنسی خود یک تخصص است که دندانپزشکان عمومی نباید بصورت سرخود در این حوزه بیمار بپذیرند .

ارائه درمان های جایگزین

ویژگی های یک دندان پزشک خوب در تهران
ویژگی های یک دندان پزشک خوب در تهران

هیچ مشکلی تنها یک راه حل ندارد .

یک دندان‌پزشک خوب ، همیشه تمامی راه های موجود برای رفع مشکل شما را به شما ارائه میدهد و شما مختارید هرکدام را با توجه به مزایای و عوارض ان انتخاب کنید .

این به این معنی است که یک دندانپزشک ، باید اولا تمامی راه حل هارا بداند و دوما انرا با مشتری در میان بگذارد . 

اگر تشخیص داده شود که راه حل های بهتری وجود دارد که انجام ان از عهده دندانپزشک خارج است ، شما را به همکارانش که قابلیت اجراه راه حل های بهتر را دارند پیشنهاد می کند .

عدم اتلاف وقت 

بسیاری از دندانپزشکان تصور می کنند که با تلف کردن وقت مشتریان و در انتظار نگه داشتن انها می توانند اعتبار کسب کنند . زیرا فکر میکنند یک دندانپزشک مناسب باید سرش شلوغ باشد . 

تمامی تصورات بالا عموما نادرست هستند . مراجعین دوست دارند که در سریع ترین زمان ممکن ، مشکلات انها رسیدگی شود . انها دوست ندارند که وقت انها تلف شود در اتاق های انتظار.

عدم اتلاف وقت مشتری ، مهمترین نشانه احترام به انهاست!

اراستگی ظاهری

احترام به مشتری
احترام به مشتری

کسی که به کار و حرفه خود و نیز مشتریان خود ارزش قائل است ، هیچگاه ظاهری اشفته و لباس هایی نامرتب به تن ندارد . 

اگر میخواهیم یک دندانپزشک مناسب انتخاب کنید ، اول به ظاهر او نگاه کنید . ایا لباسش تمیز و مرتب است ؟

اگر نه او برای شما احترام لازم را نمی گذارد .

کسی که برای شما احترام قائل نباشد ، چگونه به مشکل شما و کار خود احترام می گذارد ؟!

استفاده از متد های روز دنیا

این نکته بسیار بسیار مهمی است که تنها اگر خود یک دندانپزشک باشید متوجه ان می شوید . یک دندانپزشک خوب ، باید ابزار خوبی نیز داشته باشد . استفاده از متد های روز دنیا ، سبب می شود تا خدمات دندانپزشکی با دقت و سرعت بیشتری همراه بوده و از درد شما تا حد زیادی کاسته خواهد شد .

مثلا بوسیله دستگاه های لیزر میتون برش های به مراتب دقیق تر و ریز تری برای انجام ایمپلنت در تهران ، انجام داد و این درد شما را در هنگام عمل برش لثه بسیار کمتر می کند .

بررسی سوابق 

دندانپزشکی واقعا میتواند مشکل شما را به بهترین شکل حل کند که درک درستی از سوابق و گذشته مشکلات شما و مراجعات شما به دندانپزشکی داشته باشد . بررسی انها به او کمک خواهد کرد که بتواند با توجه به گذشته شما ، بهترین راه حل برای اینده دندان های شما رقم بخورد !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *