دندان پزشکی کودکان در تهران

دندانپزشکی کودکان در تهران

موضوعاتی که در ادامه میخوانید :

دندان پزشکی کودکان در تهران
کودکان به عنوان نسل آینده و سرمایه های انسانی هر جامعه ای باید به خوبی مراقبت شوند ،سلامت نسل آینده ، سلامت نسل های بعد را هم تضمین می کند.یکی از بخش های مهم سلامتی در کودکان سلامت دهان و دندان است ، داشتن دندان های شیری و دائمی سالم سلامت دهان و دندان کودک را در بزرگسالی بیمه می کند.

برهمین اساس مراجعه به دندان پزشک و معاینه های منظم باید انجام شود تا از مشکلاتی مثل بیماری لثه ،پوسیدگی ،ناهنجاری های ساختاری در دندان تشخیص داده شوند و سریعا درمان شروع شود.دندان های شیری با توجه به نقش مهمی که در رشد دندان های دائمی دارند ، مراقبت و نگهداری از آنها بسیار پر اهمیت است .

دندان پزشکی کودکان در تهران

بیماری لثه چیست؟

بیماری لثه که به آن التهاب لثه و بیماری پریودنتال گفته می شود یک نوع عفونت است ،که در بافت ها ،استخوان و لثه که در اطراف دندان هستند دیده می شود .در کودکان رعایت نکردن بهداشت دندان ها می تواند زمینه ساز بیماری لثه گردد که در صورت پیشرفت بیماری می تواند باعث از دست دادن دندان شود.

دندان پزشکی کودکان در تهران
دندان پزشکی کودکان در تهران

بیماری لثه در کودکان از کجا شروع می شود؟

در صورت مسواک نزدن یک ماده ای به نام پلاک بروی دندان ها تشکیل می شود.باکتری های موجود در این پلاک ها مواد سمی را تولید می کنند که در لثه سبب عفونت می شود و با گسترش عفونت ، بافت و استخوان که وظیفه ی نگه داشتن دندان را دارند، درگیر عفونت می شوند.

علایم بیماری لثه در کودکان

خفیف ترین شکل بیماری که عموما در کودکان شایع است ،التهاب لثه خوانده می شود ودر مرحله ی اول بیماری است که در آن لثه متورم و قرمز رنگ می شود و احتمال دارد بعد از مسواک زدن یا نخ دندان کشیدن دچار خونریزی شود.
التهاب لثه اکثرا دردی ندارد،لذا شاید کودک اشاره ای به آن نکند ، با مراقبت بهداشتی و مسواک زدن و حفظ سلامت دهان و دندان می توان از پیشرفت التهاب لثه جلوگیری کرد.
البته در صورت بی توجهی و عدم درمان ، التهاب لثه می تواند به بیماری لثه که شکل حاد و شدیدتر است تبدیل شود.

بیماری لثه می تواند به شدت سلامت دهان و دندان کودک و نوجوان را تحت تاثیر قرار دهد با اثرگزاری بر دندان ها باعث از بین رفتن استخوان فک شود.
نوع پیشرفته بیماری لثه که در از دوران بلوغ شروع می شود ، کل دهان و دندان ها را درگیر می کند با وجود التهاب در لثه و ایجاد پلاک و جرم روی دندان ها در نهایت باعث شل شدن دندان ها می گردد.

مشخصات بیماری لثه

با توجه به این موضوع که بیماری لثه می تواند بدون درد بروز پیدا کند ، دانستن علائم برای پدرومادرها بسیار مهم است تا با تشخیص به موقع و مراجعه به مراکز دندانپزشکی کودکان در تهران ،از پیشرفت بیماری و و عوارضی جلوگیری کرد که ممکن است به شدت سلامت کودک را در خطر اندازد و گاها جبران ناپذیر گردد.

از علائم می توان :

 • لثه متورم شده و قرمز رنگ
  نرم شدن لثه
  خونریزی در حین مسواک زدن و نخ دندان کشیدن
  لثه های وارفته یا دور شده از دندان
  بوی بد دهان
  شل شدن دندان ها
  هرگونه تغییر در هنگام جمع شدن دندان ها برای گاز زدن

در هر صورت اگر علائم از این قبیل را در کودکتان مشاهده گردید ، بدون فوت وقت به مرکز دندانپزشکی کودکان در تهران مراجعه کنید ، تا با تشخیص به موقع بهترین درمان بر روی دهان و دندان کودک شروع شود.

مقالات پیشنهادی

adminn

1 ماه پیش

adminn

1 ماه پیش

adminn

1 ماه پیش

adminn

2 ماه پیش

adminn

2 ماه پیش

adminn

2 ماه پیش

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *