درمان انحراف فک

درمان انحراف فک در سنین پایین تر بسیار توصیه می شود چرا که به تأخیر انداختن این درمان باعث تشدید مشکل خواهد شد. ارتودنسی یکی از درمان هایی است که برای برطرف کردن این انحراف می توان از آن استفاده نمود. برای برطرف کردن انحراف شدید فک بالا و پایین در برخی موارد جراحی توصیه می شود.


درمان انحراف فک و مشکلات عدیده آن

کجی فک از جمله مشکلاتی است که کودکان و بزرگسالان با آن مواجه می شوند. برای برطرف کردن این مشکل اقدام کردن در سنین پایین تر نتیجه بخش تر خواهد بود اما اگر درمان به تأخیر بیفتد در برخی موارد نیاز به جراحی فک خواهد بود. روش های درمانی مختلفی برای حل این معضل در پزشکی وجود دارند که می توان به جراحی زیبایی، ارتودنسی و جراحی فک اشاره کرد.

درمان انحراف فک
درمان انحراف فک با جراحی

برای درمان انحراف فک می بایست یک دنداپزشک معاینه ی دقیقی را به انجام برساند و این مشکل را مورد بررسی قرار دهد.

عارضه اوربایت 

اگر فک بالا مشکل داشته باشد این عارضه اوربایت نامیده می شود و اما اگر دندان های پایین جلوتر باشند انحراف به دلیل مشکل آندربایت ایجاد خواهد شد. مشکلات روحی و فیزیکی بسیاری گریبان افرادی خواهد شد که این مشکل در آن ها به وجود می آید.

انحراف فک

عدم تنفس صحیح، جویدن نادرست غذا، عدم صحبت کردن درست و چندین موضوع دیگر به دلیل انحراف فک باعث ایجاد مشکلات جسمی خواهد شد.

ظاهر نامناسب نیز از موارد است که باعث مشکلات روحی افرادی که با انحراف فک مواجه می شوند خواهد گردد. با مراجعه به یک دندانپزشک با تجربه و متخصص در این زمینه می توانید این مشکل را برطرف نمایید و به زندگی عادی برگردید.


انواع درمان کجی فک

همان طور که در بخش قبلی نیز عنوان کردیم انحراف فک بالا و پایین اگر در سنین پایین تر برطرف نشود باعث مشکلات متعدد روحی و جسمی در افراد خواهد شد. برای درمان این مشکل راهکارهای بسیاری در علم دندانپزشکی وجود دارد که از مهم ترین آن ها می توان به ارتودنسی اشاره کرد.

"<yoastmark

با پیشرفت هایی که در این روش حاصل شده است در مدت زمانی مشخص می توان از این مشکل خلاص شد. روش دیگر استفاده از جراحی زیبایی برای برطرف کردن انحراف خفیف فک می باشد.

 روکش کردن دندان های بالا و پایین نیز می تواند تا حد بسیاری ظاهر فک شما را بهبود ببخشد هر چند این روش انحراف فک را درمان نمی کند. اگر جزء افرادی هستید که انحرافه فک شما شدید است می بایست به فکر جراحی باشید مخصوصاً اگر در سنین بزرگسالی به سر می برید.

  👈👈جراحی لثه و قیمت مراحل + عکس👉👉

ارتودنسی قبل از جراحی فک از مراحلی است که برای استفاده از این روش می بایست آن را به انجام برسانید. برای درمان کجی فک خود قبل از هر اقدامی می بایست یک جلسه مشاوره با دندانپزشک و جراح فک داشته باشید.

 مطالب مرتبط

مراقبت دندان بعد از کامپوزیت اینکه دندان ها رنگ و حالت یکسانی نداشته باشند به آنها ظاهر ناخوشایندی می بخشد ، هیچکس این موضوع را دوست ندارد که در هنگام لبخند دندان ها نامرتب و ...
بهترین دکتر ارتودنسی در شمال تهران زیبایی ، اعتماد به نفس ، بهداشت دهان و سلامت گوارش ... فوق العاده است که تمامی این موارد را میتوانید با ارتودنسی بدست اورید . در این مقاله ضمن معر...
علت تیره شدن دندان و درمان آن علت تیره شدن دندان و درمان آن آیا تا به حال از خود پرسیده اید، چه عواملی باعث تغییر رنگ دندان ها می شود و آیا راهی برای بهبود یا جلوگیری از لک شدن ...
تعداد جلسات لازم برای ایمپلنت تعداد جلسات لازم برای ایمپلنت امروزه یکی از محبوب ترین روش های جایگزینی دندان های از دست رفته روش ایمپلنت دندانی است. این روش با توجه به دائمی بودن و...
دندانپزشک کودکان و تفاوت با دندان پزشکی عادی... حتما شما نیز تا به حال برایتان پیش آمده است که نام دندانپزشک کودکان را شنیده باشید و این سوال برایتان پیش آمده باشد که دندان پزشک کودکان چه تفاوتی با ...
تیر کشیدن دندان نشانه چیست ؟ بعضی مواقع است که موقع خوردن و یا نوشیدن دندان های شما تیر می کشد و باعث ناراحتی شما می شود. آیا می دانید تیر کشیدن دندان نشانه چیست ؟  چگو...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و تعیین وقت