بهترین مطب دندانپزشکی در منطقه 1

پزشکی که پس از اتمام دوران تحصیل ، زمینه ی عمل وی در درمان دندان و مراقبت از سلامت دهان و دندان است دندانپزشک نامیده می شود.بخش هایی شامل دهان ، دندان ها ،لثه و مناطق مرتبط در تخصص دندانپزشک می باشد.

از آنجایی که سلامت دهان برای سلامت عمومی بدن ضروری است و برخی مطالعات نشان داده است که بیماری های مربوط به دندان و لثه ها می توانند نشانه وعلامت برخی از مشکلات بهداشتی و سلامت بدن باشند.دندان پزشک با معاینات منظم به بیمار خود در حفظ سلامت دهان و دندان کمک می کند.

در مراقبت از دندان ها یا برای درمان بیماری و مشکلات مربوط به دندان با دانستن ضرورت مراجعه منظم به دندان پزشک ، موضوع انتخاب بهترین دندانپزشک در محل زندگی اهمیت پیدا می کند، گزینه هایی مثل سهولت دسترسی و نزدیک بودن مطب به محل زندگی  از مزیت های یک دندانپزشک و مطب دندانپزشکی خوب است.

بهترین مطب دندانپزشکی در منطقه 1

در ادامه بهترین مطب دندانپزشکی در منطقه 1 به شما معرفی خواهد شد تا دیگر دغدغه ای برای انتخاب پزشک خوب نداشته باشید و مراقب سلامتی دندان هایتان باشید .

دندانپزشک چه کاری انجام می دهد؟

یک دندانپزشک بسیاری از کارهای مهم را در حفظ سلامت دهان و دندان انجام می دهد.معاینه ی منظم بخش عمده ای از کار دندان پزشک است .

بهترین مطب دندانپزشکی در منطقه 1
بهترین مطب دندانپزشکی در منطقه 1

علاوه بر معاینات عمومی ، دندانپزشکی شامل درمانهای اساسی است که در مطب دندانپزشکی انجام شود.درمانهایی مثل پر کردن دندان یا یک عمل جراحی جزئی برای کشیدن دندان ، تمیز و سفید کردن دندان ها در مطب دندانپزشکی صورت می پذیرد.

دندانپزشک بیمار را به استفاده مداوم از مسواک و نخ دندان کشیدن تشویق می کند و می خواهد که حداقل روزی دوبار مسواک زده شود.دندانپزشک این نکته با اهمیت را که عادت های خوبی مثل مسواک زدن و نخ دندان کشیدن می توانند از پوسیدگی دندان و سایر بیماری های دندان و لثه جلوگیری کنند.

در بخش دندانپزشکی تخصصی هم درمان های خاصی وجود دارد که متخصص دندانپزشک برای آن آموزش می بیند.نمونه هایی از این تخصص ها موارد زیر است:

تخصص اندودنتیکس یا ریشه درمانی

در زمینه ی درمان بافت های داخلی دندان یا پالپ که بیشتر از عصب و رگ های خونی تشکیل شده است ، تخصص دارد.متخصص ریشه درمانی ، عصب کشی و دیگر اقدامات مربوط به داخل دندان را انجام می دهد.

متخصص ارتودنسی

برای صاف و هم تراز کردن دندان ها تخصص می گیرند .متخصص ارتودنسی اختلالات مربوط به نامرتب بودن دندان ها را درمان می کند و ارتودنسی را در روی دندان ها نصب می کند.همچین در موارد وجود مشکلات اسکلتی و استخوانی در فک و گردن متخصص ارتودنسی رسیدگی می کند.

پریودنتیکس (لثه درمانی )

درمان بیماری های مربوط به لثه و سایر بافت ها اشاره دارد. یک پریودنتیست با بیماری لثه و سایر مشکلات لثه مقابله خواهد کرد.

پروتزهای دندانی

بیشتر فعالیت این بخش در زیبایی و حل مسائل مربوط به ظاهر دندان است. این متخصص کارهایی مثل ایمپلنت و لمینت را انجام می دهد.

دندانپزشک کودکان

 متخصص در معاینه و درمان دندان های کودکان ، دندانپزشک کودکان علاوه بر آموزش در زمینه ی برخورد با کودک ، محیط مطب را هم مطابق سلیقه ی کودک طراحی می کند.

 

مطالب مرتبط

علت درد دندان بعد از درمان دندانپزشکی علت درد دندان بعد از درمان دندانپزشکی یکی از دلایلی که می تواند باعث درد دندان شود خود کار دندانپزشکی است . چطور؟ بسته به مشکلی که به دندانپزشک مراجع...
مرکز دندانپزشکی کودکان تهرانپارس اگر به دنبال مرکز دندانپزشکی کودکان تهرانپارس هستید باید بدانید که زندگی در کلانشهری مثل تهران مزایای زیادی دارد . اما ترافیک و شلوغی زیاد آن در سفره...
کاندیدای ایمپلنت دندان برای چه کسانی مناسب است ؟... به طور کلی، اگر شما دندان های خود را از دست داده اید، شما واجد شرایط برای ایمپلنت های دندانی هستید. به طور کلی، اگر شما دندان های خود را از دست داده ا...
دکتر ایمپلنت خوب در تهران اگر به دنبال دکتر ایمپلنت خوب در تهران هستید ،ضمن معرفی ان ،اطلاعات ضروری در این زمینه را در این زمینه به شما ارائه خواهیم کرد. دکتر سید محسنی (کلی...
درمان قطعی آبسه و عفونت دندان درمان قطعی آبسه و عفونت دندان درمان قطعی آبسه و عفونت دندان : آیا تا به حال با فشار سرانگشتان درد شدیدی در لثه ی خود احساس کرده اید؟ و یا متوجه توده ...
مراقبت دندان بعد از کامپوزیت اینکه دندان ها رنگ و حالت یکسانی نداشته باشند به آنها ظاهر ناخوشایندی می بخشد ، هیچکس این موضوع را دوست ندارد که در هنگام لبخند دندان ها نامرتب و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس و تعیین وقت