بهترین دکتر ارتودنسی در غرب تهران

بهترین دکتر ارتودنسی در غرب تهران
بهترین دکتر ارتودنسی در غرب تهران

وقتی دندان ها به طور نامرتبی کنار هم رشد کرده باشند و در ردیف های منظم کنار هم نباشند و همچنین ناهنجاری در روی هم قرار گرفتن دندان های بالا و پایین و فک وجود داشته باشد در دندان پزشکی از درمان ارتودنسی استفاده می شود و از جمله درمان های دندان است که محدودیت سنی ندارد .در ارتودنسی از سیم هایی استفاده می شود که وظیفه ی صاف کردن و درست کردن شکل ناصحیح دندان ها را برعهده دارند به همین علت ارتودنسی برای مدتی که به تشخیص پزشک بستگی دارد باید روی دندان ها باقی بمانند.

برای شهروندان ساکن غرب تهران در سایت دنتال بهترین دکتر ارتودنسی در غرب تهران معرفی شده است ، برای ارتودنسی باید به پزشک متخصص ارتودنسی مراجعه شود و از آنجایی که به طور میانگین هجده تا 36 ماه لازم است تا ارتودنسی روی دندان ها بماند تا نتیجه مورد نظر حاصل شود انتخاب دندان پزشک خوب و متخصص بسیار حائز اهمیت است.

بهترین دکتر ارتودنسی در غرب تهران

انواع ارتودنسی

ارتودنسی با تنظیم کردن فاصله ی بین دندان ها و جایگاه آنها در فک ، وضعیت کلی دندان ها را از ناهنجاری درمان می کند .دندان ها باید در یک فاصله ی معین و به ردیف در فک کنار هم قرار گیرند و اگر این فاصله بیشتر یا کمتر باشد باعث بروز مشکلاتی در سلامت دهان و دندان می گردد.

بهترین دکتر ارتودنسی در غرب تهران

ارتودنسی در دو نوع ثابت و متحرک است

ارتودنسی ثابت

این نوع ارتودنسی به صورت دائمی در طول درمان در دهان باقی می ماند ،براکت ها بر روی دندان ها چسبانده می شوند و با سیم ارتودنسی دندان ها بهم متصل می شوند و فشار وارده از طریق سیم ها به دندان ها باعث اصلاح دندان می شود.

ارتودنسی متحرک

در این نوع ارتودنسی فرد در زمان های خاصی مثل مسواک یا تغذیه ارتودنسی را از دهان خارج می کند ،به این ارتودنسی پلاک های ارتودنسی هم گفته می شود.

چرا باید ارتودنسی را انتخاب کرد؟

ارتودنسی درمانی است که علاوه بر اثرات پزشکی و درمان مشکلات و نابهنجاری های دندان ،اثرات زیبایی هم دارد و در ارتودنسی بعد از گذراندن طول درمان فرد دندان های مرتب و صاف خواهد داشت که کاملا در اعتماد به نفس تاثیر مثبت دارد.

با ارتودنسی از بسیاری از بیماری های دهان و دندان که ممکن است با یک پوسیدگی ساده آغاز شود پیشگیری می شود و در زمان و هزینه هم صرفه جویی انجام خواهد شد، در مجموع ارتودنسی هم یک درمان ، هم یک عمل زیبایی و هم پیشگیری کننده از مشکلات آینده است که داشتن لبخندی زیبا را به شما هدیه می کند.

ارتودنسی حتی در داشتن تغذیه سالم و مناسب و جلوگیری از سوتغذیه و ایجاد اختلالات گوارشی هم دارای اثر است زیرا با داشتن دندان های مرتب عمل جویدن غذا به خوبی انجام می شود و در ادامه به هضم غذا یاری می رساند.

برای ارتودنسی هیچ وقت دیر نیست ، اگرچه درمان در سنین پایین تر نتایج بهتری خواهد داشت اما تا زمانی که فرد دندان های طبیعی خود را دارد می تواند از ارتودنسی استفاده کند.

گفته می شود تا قبل از هفت سالگی در کودکان باید معاینه از سوی دندانپزشک صورت گیرد تا در صورت لزوم درمان آغاز شود و هرچه دندانپزشک زودتر اختلال و نیاز به ارتودنسی را تشخیص دهد درمان نتایج بهتری خواهد داشت.در سنینی که دندان های اصلی جایگزین دندان های شیری می شود دندانپزشک می تواند بر رشد صحیح دندان ها نظارت داشته باشد و باعث رشد مرتب دندان ها شود.

مطالب مرتبط

تفاوت ارتودنسی ثابت و متحرک ؛ پاسخ به اینکه بهتر است کدام را انتخاب کن... دلایل و عوامل مختلفی میتواند باعث تفاوت در انواع مختلف ارتودنسی باشد و این مورد به خصوص یعنی تفاوت ارتودنسی ثابت و متحرک ، در این نوشته در مورد این دل...
ارتودنسی نامرئی چیست در طول دهه ی گذشته ارتودنسی یک راه طولانی را طی کرده است و اگر برای مرتب کردن دندان به کلینیک های دندانپزشکی مراجعه کرده باشید اولی پیشنهاد برای ت...
دندانپزشک در زعفرانیه سلامت دندان ها به قدری مهم است که مزایای ان محدود به سلامت دندان هایمان نیست . دندان های سالم یعنی زیبایی ، اعتماد به نفس و از همه مهمتر سلامت گوارش...
نکاتی در مورد ارتودنسی دندان نکاتی در مورد ارتودنسی دندان وقتی لبخند می زنیم اجزای مختلف صورت از جمله دندان ها نقش مهمی در زیبایی لبخند ما دارند، دندان های سفید که منظم و صاف در ...
همه چیز درباره ارتودنسی دندان در کلینیک دندانپزشکی تهران... زیبایی دندان ها از مهترین دلایل اعتماد به نفس هر فرد است . در این مقاله همه چیز درباره ارتودنسی را خواهید دانست .نکته مهم این است که اطلاعات بالا کافی...
بهترین متخصص ارتودنسی در تهران کلینیک ارتودنسی... ارتودنسی یک تخصص است که هدف ان منظم کردن محل دندان ها نسبت به فک و همچنین نسبت به یکدیگر است . اگر به دنبال یک متخصص ارتودنسی در تهران هستید ، باید به...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و تعیین وقت