ارتودنسی چیست؟

موضوعاتی که در ادامه میخوانید :

دندان هایی  که مرتب و منظم کنار هم قرار نگرفته اند بخصوص اگر دندان هایی جلویی باشند که با کوچکترین تبسم هم ظاهر ناخوشایندشان را نشان می دهند؛حال میدانید ارتودنسی چیست؟ ارتودنسی یا سیم کشی دندان ها برای درمان این موارد کاربرد دارد علاوه بر این اگر دندان ها فاصله داشته و یا زاویه هماهنگی با سایر دندان ها نداشته باشد،این روش راهکار موثری است.

انجام عمل ارتودنسی

انتخاب اینکه در کجا و زیر نظر کدام پزشک این روش انجام میشود بسیار مهم است.کلینیک دندان پزشکی…با تجربه و تخصص با ارائه ی خدمات دندان پزشکی همانند ارتودنسی آماده است لبخند زیبا را به شما و عزیزانتان هدیه کند.

شاید به نظر برسد که ارتودنسی فقط برای زیبایی اهمیت دارد ولی این درمان برای موارد مهم تری مانند حل مشکلات موارد مربوط به فک و بسیار دیگری از عوارضی است که در میتواند سلامت دهان و دندان ها را در خطر بیاندازد.

شما حق دارید نگران دندانهای نامرتب و کج خود باشید، هیچ کس به طور طبیعی کامل و بدون عیب  نیست، اما به لطف ارتودنسی، شما فقط می توانید دندان های سالم ، زیبا و منظمی داشته باشید.

یک زن که دندان های ارتودنسی شده دارد

 ارتودنسی چیست؟

اگرچه مصری ها و یونانیان باستان تلاش های اولیه برای صاف کردن دندان ها  را انجام دادند،اما ارتودنسی تا سال 1901 – زمانی که اولین بخش ارتودنسی افتتاح  شد، تخصص دندانپزشکی نبود.

آکادمی آمریکایی ارتودنسی این روش را به عنوان یک حوزه  در دندانپزشکی معرفی می کند که برای پیشگیری ، تشخیص و درمان ناهنجاری های دندانی و صورت استفاده می شود. اگر به درمان ارتودنسی نیاز دارید،به مراکز تخصصی ارتودنسی و دندان پزشکی مراجعه کنید. متخصصان دندانپزشکی دو یا سه سال دیگر در زمینه ارتودنسی مطالعه می کنند، در طی آن آنها یاد می گیرند چگونه با با مهارت دندان ها را به هماهنگی مناسب برسانند ، با اصلاح لبخند و سلامت فک به سلامت دهان دندانتان کمک کنند.

دندان های ارتودنسی شده

بهداشت دهان و دندان در طول درمان ارتودنسی

هنگامی که سرمایه و زمان خود  را انجام ارتودنسی اختصاص می دهید، شما می خواهید بهترین نتیجه ممکن را بگیرید، وحفظ  بهداشت دهان و دندان برای این امر ضروری است. خرده های غذا و پلاک هایی که در اثر باکتری می توانند در اطراف سیم های ارتودنسی تجمع میکنند، و در طول این فرآیند، مسواک زدن و نخ دندان کشیدن می تواند مفید باشد. اگر دندانهایتان را به طور کامل تمیز نکنید، باعث بروز مشکلاتی کثل پوسیدگی ، بیماری های لثه یا تغییر دائمی رنگ دندان شود.

پس از هر وعده غذایی و میان وعده و قبل از خواب، دندان هایتان را با خمیر دندان فلوراید مسواک بزنید

. هنگامی که دور از خانه هستید، حتما مسواک مناسب   برای سفر را داشته باشید.

حدأقل یکبار در روز از نخ دندان استفاده کنید.

از ارتودنتیست خود بخواهید در مورد ابزارهای مخصوص برای نخ کشیدن دندان ها که می تواند کارتان را اسان کند،بپرسید.

دندانپزشک خانواده خود را به طور منظم برای معاینات و تمیز کردن ملاقات کنید.

ارتودنسی لبخندی به شما هدیه میکند که همه اطرافیانتان در مورد آن صحبت خواهند کرد در کنار این دندان های سالمی برای باقی عمر خواهید داشت.این مقاله در نظر گرفته شده است تا به درک و دانش در مورد موضوعات کلی سلامت دهان و دندان کمک کند و البته که قصد ندارد جایگزین مشاوره، تشخیص و درمان حرفه ای شود. همیشه با مشاوره دندانپزشک خود یا سایر ارائه دهنده خدمات بهداشتی و سلامتی دهان و دندان واجد شرایط با هر سوالی که ممکن است در مورد وضعیت پزشکی یا درمان داشته باشید، تصمیم گیری نمایید.

منبع:https://www.colgate.com

مقالات پیشنهادی

adminn

1 ماه پیش

adminn

1 ماه پیش

adminn

1 ماه پیش

adminn

2 ماه پیش

adminn

2 ماه پیش

adminn

2 ماه پیش

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *