ایمپلنت و کاشت دندانبلیچینگ و جرم گیری دندان

کاشت دندان و انواع راه های جایگزین آن

 

از دست دادن یک دندان به هر دلیلی می تواند مشکل ساز باشد. ضمن اینکه نازیبایی را برای افراد به وجود می آورد. کاشت دندان یکی از راه هایی است که غالبا برای رفع این مشکلات استفاده می کنند. در دهه های اخیر شیوه های مختلفی برای رفع مشکلات از دست دادن دندان و پر کردن جای خالی دندان کشف شده است.

پروتزهای مصنوعی یکی از راه های جایگزین کردن دندان های از دست رفته است. ایمپلنت دندان و بریج دو شیوه ای است که برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته مورد استفاده قرار می گیرد. اما این دو تفاوت هایی دارد که به توضیح کوتاهی راجع به آن می پردازیم.

 

انتخاب روش مناسب برای جایگزین کردن دندان

بسته به این که دندان شما به تازگی از دست رفته باشد و یا این امر مربوط به سال ها پیش باشد می توانید روش متفاوتی را برای جایگزین کردن جای خالی دندان خود استفاده نمایید. بریج کردن و ایمپلنت دو روش کاشت دندان است که هر دو بسته به شرایطی که فرد دارد می تواند جایگزین مناسبی برای رفع مشکل افراد باشد.


اما این دو روش به دلیل تفاوت هایی که دارند نتایج متفاوتی را نیز رقم می زنند. برای مثال بریج در ابتدا راه حل ساده تر و کم زحمت تری با مراحل کوتاه تر دارد؛ ولی عمر کوتاه تری نسبت به ایمپلنت کردن دارد. ایمپلنت کردن از نظر مراحل بیشتر و پرسه طولانی تری خواهد داشت اما از بعد ساختار و زیبایی نتایج رضایت بخش تری را برای فرد رقم زده است.

اطلاع از بهترین مطب دندانپزشکی در تهران

 


کاشت دندان

بریج(پروتز متحرک یا کاشت دندان موقت)

در بریج دندان  در واقع دندان های کناری که احتمال دارد سالم هم باشد تراش می خورند. این امر برای افرادی است که دندان های آنها به تازگی افتاده است، توصیه می شود. بریج نوعی روکش است که بر روی دندان های کناری متصل می شود و فضای خالی را به این شیوه پر می کند.

این روکش ها قسمت هایی از دندان های کناری را نیز پوشش می دهد که امکان تمیز کردن آنها به سادگی میسر نیست و فک و لثه را دچار تحلیل خواهد کرد و پوسیدگی آنها در طولانی مدت امری بدیهی است که البته کمتر متوجه این پوسیدگی خواهید شد. بریج نوعی گذاشتن دندان مصنوعی متحرک است.

 دنتال 1

معرفی خدمات و کلینیک های دندانپزشکی در تهران

 


ایمپلنت

روش نوین کاشت دندان و شیوه ای مناسب برای جایگزینی جای دندان از دست رفته ایمپلنت است. در این روش تنها بخشی که درگیر می شود همان فضای خالی دندان از دست رفته است و سایر دندان ها نیاز به تراش خوردن ندارند.

کاشت دندان
هر قسمت از ایمپلنت

این روش برای افرادی مناسب تر است که مدت طولانی از زمان از دست رفتن دندان های آنها گذشته باشد. استفاده از این روش مستلزم عمل هایی قبل از قرار دادن ایمپلنت دندان می باشد که این امر موجب هزینه های بالا در این روش خواهد شد. اما حفظ سلامت دندان و دهان در این روش کاشت دندان بسیار مطلوب تر از بریج است زیرا نتیجه نهایی ایمپلنت کردن ماندگارتر و طبیعی تر است و حاصل پروتزی بسیار شبیه به دندان واقعی است که می توان به راحتی از نخ دندان و مسواک برای تمیز کردن آن استفاده نمود.


عکس های قبل و بعد از ایمپلنت


تفاوت های بریج و ایمپلنت

مهمترین تفاوت این دو روش کاشت دندان، نحوه نصب آنها است که به آن اشاره شد. ضمن این که در بریج کردن قادر نیستید به راحتی این بخش دهان را تمیز نمایید با این شیوه سه تاج متصل فضای خالی دندان را پر می کنند و این امر باعث می شود، شستشو روی بخش اصلی دندان صورت نگیرد و باعث تسریع پوسیدگی دندان خواهد شد؛

 

ضمن اینکه دندان های کناری محل جای خالی دندان ممکن است بر اثر تراش در طولانی مدت آسیب های بیشتری پیدا کنند؛ این موضوع در دندان هایی که با روش ایمپلنت جایگزین شده است به راحتی امکان پذیر است و نکته مهم این است که طول عمر درمان در روش ایمپلنت بیشتر است.

 


هزینه دو روش کاشت دندان

از لحاظ هزینه ای بریج کردن در مرحله اول مناسب تر خواهد بود اما در طولانی مدت بخشی از دندان که زیر پوشش بریج قرار دارد یا همان ساختار طبیعی دچار پوسیدگی می شود و باعث خوردگی بریج می شود، به دلایلی از قبیل سایش و خوردگی دندان های تراش خورده و نیاز به تعویض بریج هزینه های بالاتری را در آینده در بر خواهد داشت.

ایمپلنت، درست برعکس بریج در مراحل اولیه هزینه زیادی دارد در حالی که می تواند تا آخر عمر جایگزین دندان شما باشد که تنها یک هزینه برای شما داشته است و در طولانی مدت روشی به صرفه و ماندگار است.

طول عمر بریج کردن 10 سال است در صورتی که ایمپلنت کردن با وجود انعطاف پذیری بیشتر برای پرداخت هزینه، روش ماندگارتری نیز محسوب می شود. از نظر زیبایی نیز ایمپلنت کردن نتایج بهتر و طبیعی تری را رقم می زند. 


آیا مایل به مشاوره رایگان دندانپزشکی و کاشت دندان هستید ؟

شما میتوانید با متخصصین دندانپزشک dental1 تماس بگیرید و مشاوره رایگان درباره کاشت دندان دریافت کنید.

مشاوره با دکتر سید محسنی

دکتر سید محسنی

 

[maxbutton id=”1″]

دندانپزشک در سعادت اباد


مشاوره با دکتر پور محمد

[maxbutton id=”2″]

دکتر پور محمد

ورود به این کلینیک شرق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *