دسته‌بندی نشده

چگونه دندان های خود را سفید کنیم؟

زنی در حال لبخند با دندان های سفید

در پاسخ به این سوال که چگونه دندان های خود را سفید کنیم؟ باید گفت با توجه به نقش مهمی که دندان ها در ظاهر و لبخند دارند ،همیشه سفید و درخشان بودن آنها برای افراد اهمیت زیادی دارد.دندان های سفید و درخشان هدیه ای است که با چند دستورالعمل و مراقبت های مناسب از دهان و دندان ها به سلامتی و زیبایی افراد خواهد افزود.

سفید کردن یا بلیچینگ کردن دندان ها می تواند یک لبخند جذاب تر و جوان تر را ایجاد می کند. هنگامی که به درستی انجام شود، سفید کردن یک فرایند ایمن و موثر است که به دندان ها آسیب نمی رساند و حتی ممکن است اعتماد به نفس شما را افزایش دهد. اگر می خواهید لبخند خود را درخشانتر کنید، گزینه های متعددی وجود دارد که می توانید امتحان کنید.

بررسی راه های سفید کردن دندان ها

دندان هایتان را با جوش شیرین (بی‌کربنات سدیم) سفید کنید

به نظر می رسد رادیکال های آزاد در جوش شیرین وجود دارد که می تواند از طریق مینای دندان شما نفوذ کند و لکه هارا تمیز کند. فقط مسواک خود را در ظرف جوش شیرین بزنید  و برای چند دقیقه روی دندان ها بچرخانید، همانطور که دندان هایتان را مسواک می زنید.

در مورد این که چقدر این روش مناسب و ایمن است، بحث های زیادی وجود دارد، در حالی تاثیر خوبی دارد، برخی می گویند که مینای دندان  را تضعیف می کند و یا به طور کامل آن را از بین می برد، به ویژه اگر از روش مسواک زدن کشیدن مسواک روی دندان های عقبی و جلویی همچنین  با مسواک زبری باشد. برای ایمن بودن، شما شاید بخواهید به این گزینه در بلند مدت تکیه کنید. با استفاده از این گزینه دو بار در هفته  کاملا کافی است.

قبل و بعد سفید کردن دندان

سفید کردن دندان ها را با توت فرنگی

این میوه خوشمزه حاوی اسید مالیک است، عاملی است که می تواند لکه ها را از بین ببرد. یک توت را در خمیر جوش شیرین پودر کنید، روی دندان هایتان بپاشید و به مدت پنج دقیقه صبر کنید سپس آن را با مسواک از دهان پاک کنید . گاهی اوقات می توانید ببینید که سطح دندان را چقدر  روشن تر شده است. اگر هم خیلی سختگیر هستید ، فقط میوه را روی دندان های خود بمالید (تا آب میوه خارج شود)،  بعد آن دندان ها را با یک لیوان آب شستشو دهید.

مسواک زدن دندان، چگونه دندان های خود را سفید کنیم؟

آزمایش با روغن نارگیل یا سرکه سیب سرکه

اگر چه این روش جای بحث است، برخی قسم می خورند که این دو سفید کننده طبیعی دندان هستند. فقط آنها را به عنوان یک دهانشویه بکار ببرید یا آنها را بر روی دندان ها بمالید و اجازه دهید تا 10 دقیقه یا بیشتر بماند. بعد از آن دندان های خود را بشویید، آن را پاک کنید دهید. با این حال، این روش ها نباید صرفا تنها روشی باشد که بر روی آن متکی باشید. ممکن است یک یا دو طول بکشد تا  هر نتیجه ای را متوجه شوید.

مراکز تخصصی دندان پزشکی که در غرب تهران خدمات مختلفی از جمله سفید کردن دندان با روش ها و متد های روز دنیا،به شما همشهریان عزیز ارائه می دهند.

 

منبع:http://www.wikihow.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *