اطلاعات عمومی دندان

سه دلیل برای شما که چرا به طور منظم به چکاپ دندانپزشکی نیاز دارید؟

چکاپ دندانپزشکی دندان ها از ضروری ترین کار هایی است که میتوان برای سلامت دهان و دندان نام برد چرا که در صورت عدم رعایت این نکته ساده که بدون هزینه هم هست شما از هزین های بیشتر در آینده مصون خواهید ماند چکاب دندان هر 6 ماه یکبار توصیه میشود

chekup dental

تشخیص سرطان دهان

سرطان دهان یک بیماری بسیار جدی است که به شیوه های مختلف ظاهر می شود. بدون اطلاع از نشانه های زودرس آن، سرطان دهان اغلب تشخیص داده نمی شود و می تواند به سرعت پیشرفت و تهدید کننده زندگی شود. اما خوشبختانه، تشخیص سرطان دهان اولیه اغلب به راحتی قابل درمان است.

مشکلات رایج دندانپزشکی

دندانپزشک شما تعلیمات تخصصی فرا گرفته است تا این علائم و نشانه ها را تشخیص دهد و هر شش ماه چکاپ منظم دندان ها احتمال ابتلا به سرطان دهان در این بازه ی زمانی بسیار بالا است. تشخیص سرطان دهان در مراحل اولیه آن کلید موفقیت در درمان آن است و در صورتی که ممکن است شما متوجه اختلالات دهانی نباشید، دندانپزشک شما خواهد بود.

بیماری لثه

پلاک و رسوبات دندان نه تنها موجب پوسیدگی دندان می شود، بلکه می تواند سبب فرسایش لثه در دهان نیز شود. این اتفاق زمانی می افتد که رسوبات روی دندان با ایجاد عفونت در قسمتی که لثه به دندان متصل است، باعث ایجاد فاصله لثه از دندان می شود. این عفونت به عنوان ورم لثه شناخته می شود وبا پیشرفت بافتی که لثه را به دندان متصل می کند را تجزیه میکند.

چکاب و دندانپزشکی رایگان

هنگامی که به این مرحله رسید این مسئله به طور رسمی بیماری لثه خوانده می شود و تنها در این مرحله احتمال تورم، خونریزی یا درد در دهان وجود خواهد داشت.

همراه با از کار افتادن بافت لثه، بیماری لثه باعث از کار افتادن استخوانی که دندان را در جای خود قرار می دهد ،نیز می شود.

 

مرحله بعد

 

در این مرحله متداول است که مشاهده شود دندان ها از بین رفته یا بریزند و روش های درمان موثر باید توسط یک متخصص دندان پزشکی انتخاب شود. درمان بیماری لثه، بسته به شدت آن، می تواند شامل جراحی، تمیز کردن بسیار عمیق و دارو باشد. برای جلوگیری از اینها ، تمیز کردن منظم دندان ها در ابتلا به ورم لثه ضروری است قبل از اینکه اوضاع از دست خارج شود.

سوالات پر کردن دندان

درمان بیماری لثه، بسته به شدت آن، می تواند شامل جراحی، تمیز کردن بسیار عمیق و دارو باشد. برای جلوگیری از اینها ، تمیز کردن منظم دندان ها در ابتلا به ورم لثه ضروری است قبل از اینکه اوضاع از دست خارج شود.

چکاپ دندانپزشکی برای عادت های بد

عادت های بد بسیاری وجود دارد که می تواند تاثیر منفی روی سلامت دهان شما داشته باشد، در بعضی از آنها حتی ممکن است شما متوجه نشوید که در حال ایجاد مشکل هستند. بعضی از این عادت ها عبارتند از جویدن یخ، خوردن ناخن ها، فشار دادن فک ، چرخش دندان ها، خوردن شیرینی های مخصوص چسبناک یا سفت، مسواک زدن محکم ، خوردن قهوه یا مشروبات الکلی و البته سیگار کشیدن.

چکاب و معاینه دندانپزشکی رایگان

هنگامی که برای چکاپ معمولی به دندانپزشکی بروید، دندانپزشک شما می تواند برای هرگونه عارضه در دهان که توسط این عادات یا سایر عادت ها که به طریق دیگراز این اینصورت متوجه آن نباشید، بررسی کند.

 

اطلاع داشتن از عادت های مخرب خاص به شما اجازه می دهد که تغییر کنید یا سبک زندگی خود را انتخاب کنید تا از آسیب بیشتر جلوگیری شود. بازدید از دندانپزشک به شما اجازه می دهد تا آسیب هایی را که قبلا وارد شده، رفع کنید و به سلامت دهانتان کمک کنید تا بهترین باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *