دسته‌بندی نشدهدندانپزشکی تخصصی

مزایای ونیر کامپوزیت دندان

مزایای ونیر کامپوزیت دندان

با وجود مزایای شناخته شده ای که ونیر پرسلین دارد اما گزینه های دیگری هم برای بیماران که مایل به بازگرداندن زیبایی به دندان های خود هستند ، وجود دارد.ونیر کامپوزیت یکی از این روش های درمانی است که قیمت مناسبی هم در کنار سایر مزایا دارد.

در این مقاله مزایای ونیر کامپوزیت دندان را برای شما شرح خواهیم داد و در کنار این بهترین کلینیک های دندان پزشکی در مناطق مختلف تهران برای ونیر کامپوزیت و سایر خدمات دندانپزشکی به شما معرفی خواهد شد.

مزایای ونیر کامپوزیت دندان
مزایای ونیر کامپوزیت دندان

آیا میشود کامپوزیت دندان را برداشت

در ترمیم های دندانپزشکی که با ونیر و روکش های کامپوزیتی انجام می شود مزایای مثبت زیادی دارد این روکش های نازک را میتوان در یک جلسه و بدون تغییر در اندازه دندان روی آن قرار داد.قراردادن ونیر کامپوزیت سریع و آسان است و هزینه ی کمتری نسبت به سایر روش ها دارد.در ونیر کامپوزیت تغییری در فرم دندان ها داده نمی شود و این روش کاملا برگشت پذیر است.

مزایای ونیر کامپوزیت

در ونیر کامپوزیت مراجعه کننده می تواند ونیر ها را روی دندان ها قبل از قرار دادن امتحان کند و این موضوع باعث می شود بتواند رنگ دندان های خود را انتخاب کند و مطابق سلیقه ی خود یکی را انتخاب کند.از نظر زیبایی ونیر کامپوزیت عملکرد بسیار خوبی دارند و در بلند مدت کیفیت خود را نشان می دهند.

مزایای ونیر کامپوزیت دندان

و همانطور که گفته شد کامپوزیت یک روش ساده و برگشت پذیر و بدون درد است که در همان ثانیه ی بعد از نصب توسط دندان پزشک نتایج آن قابل مشاهده است و به همین علت بسیاری از افراد این روش را ترجیح می دهند.سازگاری این روش با شکل طبیعی دندان بسیار زیاد است.

در این روش که شباهت های زیادی با پرکردن دندان دارد زیرا رزین ماده ای است که در پرکردن دندان هم استفاده می شود.در ونیر کامپوزیت لکه ها و قسمت های تغییر رنگ داده شده دندان پنهان می شوند و به اصلاح شکل ، موقعیت و اندازه دندان ها کمک می شود تا کاملا شکل یک دندان سالم و طبیعی را داشته باشد.

در ونیر کامپوزیت بسیاری از مشکلات زیبایی دندان هم رفع می شود دندان های لکه دار ، تغییر رنگ داده ، لب پر شده ،کج و نامرتب  و هنگامی که مینای دندان فرسوده باشد ترمیم می شوند و تاثیرات بسیاری در بهتر کردن ظاهر لبخند و افزایش اعتماد به نفس دارد.

از دیگر مزایا می توان به لازم نبودن تراش دندان در این روش است در واقع اگر دندان ها وضعیت مناسبی دارند و فقط لازم است که شکل ظاهری مانند رنگ دندان تغییر کند ، ونیر انتخاب خوبی است.

طول عمر کامپوزیت دندان

ونیر کامپوزیت می تواند بین چهار تا هشت سال دوام داشته باشد.اگر تصمیم به استفاده از ونیر کامپوزیت گرفته اید باید به یاد داشته باشید باید دندان های سالم داشته باشید و در صورتی که مشکلات دهان و دندان مثل پوسیدگی شدید دندان ، بیماری لثه  ، کج بودن دندان و دندان قروچه وجود دارد ونیر کامپوزیت توصیه نمی شود.

نتایج حیرت انگیز در ونیر کامپوزیت باعث شده که تقاضا در مورد آن بسیار باشد و تغییرات مثبت سریعا در آن بسیار قابل مشاهده است و شاید تنها عیب آن این باشد دوام آن در مقایسه با ونیر پرسلن کمتر است. اگر بیمار همچنین از دندان های خود به درستی مراقبت کند ، ونیر کامپوزیت دوام بیشتری خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *