مرکز ایمپلنت در سعادت آباد

مرکز ایمپلنت در سعادت آباد

امروزه ایمپلنت دندانی(Implants) در بین کاشت های دندانی، انقلابی در پروتزهای دندانی ایجاد کرده است. ایمپلنت، روشی دائمی و طبیعی می باشد که زیبایی دندان را به نحو احسنت باز می گرداند.

مرکز ایمپلنت در سعادت آباد
مرکز ایمپلنت در سعادت آباد

ایمپلنت چیست؟

ایمپلنت دندانی می تواند یک روش عالی برای جایگزینی دندان یا دندان از دست رفته باشد، زیرا  در این روش دندان های دیگر، درگیر نخواهند بود. در واقع، ایمپلنت پیچ کوچکی است که جایگزین ریشه دندان می شود، این پیچ از تیتانیوم تشکیل شده است، تیتانیوم فلزی است که بدن به راحتی آن را می پذیرد، بعد از وورد پیچ تیتانیومی به داخل استخوان فک پس از مدتی پیچ با استخوان فک ادغام خواهد شد و در مرحله نهایی دندان مصنوعی (تاج سفید) به ایمپلنت متصل می شود.

بسته به اندازه فضا می توان از یک یا چند ایمپلنت استفاده کرد. ایمپلنت یک پایه ثابت برای تاج ها (جایگزینی یک دندان از دست رفته)، پل ها (چند دندان از دست رفته) یا پروتزهای مصنوعی (همه دندانها از بین رفته است) فراهم می کند.

به طور کلی می توان گفت، ایمپلنت های دندانی نزدیکترین جایگزینی برای دندان های طبیعی هستند و پایه ای پایدار برای خوردن و لبخند زدن با اطمینان خاطر ایجاد می کنند.

این روش دندان های سالم برای بریج دندان را به خطر نمی اندازد، همچنین ایمپلنت می تواند درد ناشی از پروتزهای نامناسب را از بین ببرد و در مجموع به حفظ استخوان فک و حفظ فرم ظاهری صورت کمک کند.

میزان موفقیت طولانی مدت این روش، بیش از 95٪ در مطالعات بالینی نشان داده شده است.

مطالب مرتبط

بهترین دندانپزشک برای ایمپلنت در تهران

دکتر ایمپلنت خوب در تهران

عکس های قبل و بعد از ایمپلنت

مرکز ایمپلنت در سعادت آباد

مرکز ایمپلنت در سعادت آباد ؛ ایمپلنت دندان چگونه انجام می شود؟

  1. برنامه ریزی درمانی

قبل از شروع درمان، سلامت پزشکی فرد و وضعیت دهان و دندان فرد به طور کامل بررسی خواهد شد و با استفاده از عکس برداری از دندان و مدل های دهان، پزشک مناسب ترین روش درمانی را انتخاب می کند.

  1. کاشت ایمپلنت

کاشت در استخوان فک قرار می گیرد. این روش به طور معمول تحت بی حسی موضعی انجام می شود. پس از قرار دادن ایمپلنت، برای ترمیم نهایی، لثه برای مدت زمانی کوتاه به همان شکل با بخیه بسته باقی می ماند، در اکثر موارد استخوان فک در طی 6 هفته پیوند محکمی با ایمپلنت ایجاد می کند و لثه و استخوان آماده مرحله بعد خواهند بود.

  1. قرار دادن تاج

زمانیکه تمام دوره بهبودی به پایان رسید، ایمپلنت یک پایه محکم برای اتصال تاج/ بریج/ پروتز مصنوعی فراهم می کند. پزشک با قرار دادن تاج سفید رنگ و انجام برخی اصلاحات کوچک کار خود را به پایان می رساند.

مرکز ایمپلنت در سعادت آباد

عوارض ایمپلنت دندان چیست؟

از عوارض ابتدایی ایمپلنت دندانی می توان به بروز حساسیت، درد، خونریزی و کمی التهاب اشاره داشت و یا در برخی موارد در دراز مدت با شکستن و یا افتادن روکش مواجه شد. در موارد شدیدتر در صورت عدم انجام درست ایمپلنت، تجربه ناکافی پزشک در ایمپلنت گذاری، عدم کیفیت و انتخاب نادرست ایمپلنت و یا حتی عدم توجه به سابقه بیماری ممکن است ،فرد دچار عفونت  و یا سایر مشکلات جدی شود.

باید بدانید! کاشت دندان به اندازه دندان طبیعی مهم می باشد. بنابراین، باید بیشتر مراقب آن بود تا دچار زنگ زدگی یا عفونت باکتریایی نشود. در غیر این صورت، ممکن است فرد دچار عفونت جدی دندانی شود.

لازم به ذکر است! در صورت مشاهده هرگونه علائم غیرعادی و یا طولانی مدت حتما باید به دندانپزشک مراجعه شود.

 

 

مطالب مرتبط

ایمپلنت یک روزه فوری چیست ایمپلنت یک روزه فوری مجموعه ای کامل از دندانهای جدید، زیبا و ثابت در یک روز آیا از دندان مصنوعی خود خسته شده اید؟ آیا می خواهید جایگزینی راح...
مرکز ایمپلنت در غرب تهران مرکز ایمپلنت در غرب تهران آیا روش جایگزینی دائمی برای دندان از دست رفته وجود دارد؟ در پاسخ باید گفت، بله. مدت هاست برای دندان های از بین رفته را...
ایا ایمپلنت درد دارد؟ همیشه درد در درمان بیماری ها ممکن است وجود داشته باشد اما نباید به این معنی باشد که اگر درمانی در حتی زیادی داشت و برای ما مفید بود آن را انجام ندهیم ...
خدمات ایمپلنت در تهرانپارس کلینیک دندانپزشکی تهرانپارس... کلینیک دندانپزشکی تهرانپارس برای خدمات ایمپلنت در تهرانپارس خدمات قبل و بعد از ایمپلنت همانطور که میدانید زمانی که به هر دلیل دندان هایمان را از دست م...
عکس های قبل و بعد از ایمپلنت دندان های جدید و زیباتر از قبل با ایمپلنت دندان یا کاشت دندان عکس های قبل و بعد از کاشت دندان عکس بالا قبل از ایمپلنت عکس پایین بعد از ایمپلنت دندا...
تفاوت ایمپلنت ها با هم تفاوت ایمپلنت ها با هم باانواع ایمپلنت آشنا شوید با ما همراه باشید! همانطور که می دانید امروزه یکی از محبوب ترین، ایده آل ترین و ماندگارترین را...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس و تعیین وقت