مراکز دندانپزشکی اطفال

مراکز دندانپزشکی اطفال

یک ملاقات ساده با دندان پزشک اطفال ، گاهی برای والدین تبدیل به پروسه ای سخت می شود ، اصولا اکثر کودکان قبل و در حین ملاقات با دندان پزشک اضطراب دارند برای اینکه کودک بداند که معاینه ی دندان ها برای سلامتی مهم است و دندان پزشک دوست او محسوب می شود.هم والدین و هم دندان پزشک متخصص اطفال نقش دارند.

همانطور که گفته شد ، این موضوع در کلینیک های دندان پزشکی ، یعنی آماده سازی محیط هماهنگ با شرایط سنی مراجعه کنندگان به طور ویژه کودکان ، فاکتور مهمی در انتخاب بهترین کلینیک دندانپزشکی دارد.

مراکز دندانپزشکی اطفال در تهران با داشتن محیطی مناسب و کادر حرفه ای ، انتخاب مناسبی برای شما در جهت رفع نیاز های دندان پزشکی و حفظ سلامت دهان و دندان کودکتان می باشد.

مراکز دندانپزشکی اطفال

والدین چه نقشی در کاهش استرس کودک دارند؟

اینکه پدر و مادر ها بدانند که طبیعتا فاکتور هایی که آنها در انتخاب دندان پزشک داشته اند متفاوت تر از فاکتور هایی است که در انتخاب دندان پزشک اطفال وجود دارد.لذا اولین مورد این است که والدین با آگاهی بهترین مرکز دندان پزشکی اطفال را انتخاب کنند البته مسائلی مثل فاصله مناسب از محل زندگی هم باید لحاظ شود زیرا سفر از منطقه ای به منطقه ی دیگر آن هم در شهر شلوغ و پرترافیک تهران واقعا می تواند برای کودک آزار دهنده باشد.

مراکز دندانپزشکی اطفال

علاوه بر این محیط کلینیک دندان پزشکی باید طراحی مناسبی برای جذابیت در نگاه کودک داشته است.کودک در محیطی با دیوار های نقاشی شده ، موسیقی کودکانه دارد ، تلوزیون بزرگی هم کارتون پخش می کند بسیار سریع ارتباط برقرار می کند و استرس او از بین می رود .

محیط مناسب کودکان در مراکز دندانپزشکی اطفال

دندان پزشکی اطفال یک شاخه از دندان پزشکی است که دانش آموختگان دندانپزشکی عمومی ، این دوره تخصصی را پشت سر می گذارند و تبدیل به متخصص دندانپزشکی اطفال می شوند.مراقبت از سلامت و بهداشت دهان و دندان کودکان و درمان بیماری ها و نابهنجاری ها توسط این متخصص انجام می شود.

با توجه به اینکه در معاینه و درمان کودک باید رفتار و حساسیت ویژه ای داشت و در کلینیک های دندانپزشکی کودکان تلاش می شود فضای مطب برای کودک جذاب و دوستانه باشد . و در مراجعه به مطب کودک نباید استرس داشته باشد و با فضا خو بگیرد .

در ادامه

در یک تحقیق که از بین 50 کودک شش تا ده ساله انجام گرفته است ،تعداد زیادی از آنها در اولین مراجعه ترجیح می دادند در حین انجام معاینات به موسیقی کودکانه گوش کنند و کارتون تماشا کنند.بخش دیگری از کودکان هم گفته اند که دیوار های نقاشی شده با کارتون و بودن اسباب بازی را دوست دارند.

برخورد مناسب و اینکه کودک حضور در مطب دندانپزشکی تجربه ای شیرین و مثبت به یاد بسپارد برای استمرار مراجعات کودک و حفظ سلامت دهان و دندان و احیانا تکمیل طول درمان اثر گزار است.

کودک وقتی برخورد دوستانه از سوی دندانپزشک را ببیند در مراجعه های بعدی مشکلی نخواهد داشت و حرف والدین مبنی بر اینکه مراجعه به دندان پزشک برای سلامتی او مفید است را خواهد پذیرفت.

 

مطالب مرتبط

بهترین متخصص ارتودنسی در سعادت آباد در کلی ترین تعریف ارتودنسی باید گفت که ارتودنسی شاخه ای تخصصی از دندانپزشکی است که به توسعه سلامت دندان ها و رفع بی نظمی و ناهنجاری های موجود در ف...
معرفی بهترین دندانپزشک برای جراحی لثه در تهران...  بهترین دندانپزشک برای جراحی لثه در تهران ، دکتر پور محمد در تهرانپارس و دکتر سید محسنی دندانپزشک در سعادت آباد و سایر دندانپزشکان که در لیست هستند که...
کاشت دندان و انواع راه های جایگزین آن   از دست دادن یک دندان به هر دلیلی می تواند مشکل ساز باشد. ضمن اینکه نازیبایی را برای افراد به وجود می آورد. کاشت دندان یکی از راه هایی است که...
بهترین کلینیک ارتودنسی در تهران متخصص ارتودنسی... ارتودنسی یک تخصص است که هدف ان منظم کردن محل دندان ها نسبت به فک و همچنین نسبت به یکدیگر است . اگر به دنبال یک کلینیک ارتودنسی در تهران هستید ، باید ب...
راه حل جایگزین ایمپلنت چیست؟ ایمپلنت دندان را شاید خیلی از بیماران قبول نکنند پروسه زیاد و طول درمان طولانی شاید به مذاق انها خوش نمی اید البته ایمپلنت دندان مانند دندان های طبیعی...
بهترین دندانپزشکی های سفید کردن دندان به روش بلیچینگ و لمینت در تهران... دنتال 1 روشهای سفید کردن دندان در تهران که امروزه نیز بسیار رایج است به سه نوع: بلیچینگ، کامپوزیت و لَمینت تقسیم بندی میشوند که هر سه نوع این روشها در...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس و تعیین وقت