مدت زمان ارتودنسی بزرگسالان

مدت زمان ارتودنسی بزرگسالان

موضوعاتی که در ادامه میخوانید :

مدت زمان ارتودنسی بزرگسالان

ارتودنسی چه مدت باید روی دندان ها بماند؟

در ارتودنسی هیچ گونه محدودیت سنی وجود ندارد و امروزه تعداد زیادی از افراد بالغ و بزرگسالان از انواع مختلف ارتودنسی استفاده می کنند.سوال این است که در بزرگسالان ارتودنسی برای گرفتن بهترین نتیجه چه مدت باید روی دندان ها باقی بماند و این مدت در مقایسه با ارتودنسی در کودکان چقدر متفاوت است.

درست مانند کودکان ، بزرگسالان هم مایلند بدانند که درمان آنها چه مدت طول می کشد اما در پاسخ باید گفت این زمان کاملا متفاوت است و ممکن است از چند ماه تا چند سال طول بکشد

برای دیدن شماره تماس و آدرس بهترین متخصصین ارتودنسی در سعادت آباد کلیک کنید

مدت زمان ارتودنسی بزرگسالان
مدت زمان ارتودنسی بزرگسالان

در درمان ارتودنسی چهار عامل وجود دارد که بر طول درمان تاثیر گزار است این چهار عامل شامل

  • سن بیمار
  • شرایط سلامت دهان و دندان
  • انطباق ارتودنسی با دندان ها
  • نوع ارتودنسی استفاده شده
  • از این موارد شرایط سلامت دهان و دندان بیمار از مهم ترین موارد است که بر طول درمان موثر است.

مدت زمان ارتودنسی بزرگسالان ؛سن بیمار چقدر اهمیت دارد؟

طبق باور عموم درمان ارتودنسی در بزرگسالان احتمالا از ارتودنسی کودکان و نوجوانان بیشتر طول می کشد و دلیل این موضوع این است که کودکان در سن رشد قرار داشته و فک آنها در حال رشد است و دندان ها هنوز حرکت می کنند بنابراین انتقال دندان ها به مکان مورد نظر راحت و آسان تر است.

در بزرگسالان دندان ها به مدت طولانی در جای خود بوده اند و تلاش بیشتری برای اصلاح آنها لازم است.

 

 وجود مشکلات پیچیده در سلامت دهان دندان

حداقل زمان در درمان ارتودنسی برای آنکه مشکلاتی مثل دندان کج یا دندان های داری فاصله از هم درمان شود ، چندماه می باشد.در برخی افراد که مشکلاتی در سلامت دهان خود دارند ممکن است 36 ماه زمان ببرد تا دوباره دندان ها در وضعیت مطلوب قرار بگیرند.

ارتودنسی در کنار انجام وظیفه ی اصلی خود در درمان و اصلاح مشکلاتی مثل از دست رفتن لثه و استخوان،سایش غیرعادی مینای دندان ،سر درد ،درد فک و پوسیدگی دندان هم تاثیر قابل توجهی دارد.

نوع ارتودنسی استفاده شده

مدت زمان که طول می کشد تا دندان ها اصلاح شوند می تواند به نوع ارتودنسی هم بستگی داشته باشد. ارتودنسی های مختلفی از نوع ثابت ، فلزی ، سرامیکی ، شفاف با قابلیت جابه جایی وجود دارد.

بریس های فلزی ضد زنگ و سرامیکی شفاف از قوی ترین انواع ارتودنسی هستند.این مدل ها در تراز بندی و مهار و اصلاح دندان ها کارآمدی بالای داشته و بهترین نتیجه را در مدت زمان کوتاهی ارائه می دهند.همانطور که گفته شد مدت زمان استفاده از ارتودنسی در انواع مختلف می تواند از چندماه تا 36 ماه در دندان های کج طول بکشد.

بریس های سرامیکی از براکت ها و سیم های هم رنگ دندان استفاده می کنند بنابراین کمتر از بریس های فلزی در دید هستند.اما تحمل فشار در آنها کمتر از بریس های فلزی است.

نوع متفاوتی از ارتودنسی که بریس های لینگوال هستند در قسمت داخلی یا پشت دندان ها استفاده می شوند به همین جهت گزینه ی محبوبی برای بزرگسالان می باشند.

این گونه ارتودنسی ها اصلا قابل دیدن نیستند.برای استفاده از این مدل ارتودنسی نیاز به مدت زمان طولانی تری هست.

مقالات پیشنهادی

adminn

1 ماه پیش

adminn

1 ماه پیش

adminn

1 ماه پیش

adminn

1 ماه پیش

adminn

1 ماه پیش

adminn

1 ماه پیش

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *