فواید دندانپزشکی با لیزر

فواید دندانپزشکی با لیزر چیست ؟

موضوعاتی که در ادامه میخوانید :

فواید دندانپزشکی با لیزر چیست؟

سازمان غذا و داروی ایالات متحده(FDA)  استفاده از لیزر برای درمان لثه را از دهه 1990 تصویب کرد . در طول سالیان گذشته ، دندانپزشکی با لیزر به عنوان رویکرد محبوب در افزایش سلامت ، عملکرد و ظاهر دندان و لثه کاربرد دارد. این فرم از دندانپزشکی شامل استفاده از لیزر برای انجام اقدامات ظریف دندانپزشکی و جراحی است.

دندانپزشکی با لیزر؛ نگاهی به مزایای بسیار این روش منحصر به فرد در مراقبت از دهان و دندان.

فواید دندانپزشکی با لیزر

کلیک کنید

کاربرد لیزر در دندان پزشکی

دندانپزشکی با لیزر درد را کاهش می دهد:

بسیاری از اقدامات دندانپزشکی که در گذشته باعث درد می شدند، اکنون با استفاده از لیزر دیگر دردناک نیست. بیماران از با هر مقدار توانایی تحمل درد ، دندانپزشکی با لیزر را راحت می دانند.

نیازی به استفاده از دریل های بلند در این روش نیست که ارتعاش ایجاد کرده و باعث درد می شوند. در حقیقت ، دندانپزشکی با لیزر تا حدی بدون درد است که بیشتر بیماران به هیچ نوع  بی حسی احتیاج ندارند . کاهش درد بهبودی سریع را امکان پذیر می کند، علاوه بر این با این روش ، احتمال عوارض در طول درمان بسیار کاهش یابد.

دندانپزشکی با لیزر اضطراب مراجعه به دندانپزشک را کاهش می دهد:

از هرکسی که از مراجعه به مطب دندانپزشکی می ترسد سوال کنید و او شما را در مورد جذابیت دندانپزشکی با لیزر  غرق ستایش این فناوری خواهد کرد. کسانی که دندانپزشکی با لیزر را امتحان کرده اند ، این واقعیت را گواهی می دهند که این فناوری کمترین درد و اضطراب را در طول روند درمان خواهد داشت.

فواید دندانپزشکی با لیزر

فواید دندانپزشکی با لیزر ؛ دندانپزشکی با لیزر خونریزی و تورم را به حداقل می رساند:

دندانپزشکی با لیزر از پرتوهای نوری بسیار متمرکز برای استفاده در روش های درمانی و حتی انجام جراحی های دهان استفاده می کند. اگر از لیزر استفاده نشود بدون شک خونریزی مسئله ای مهم است. این پرتوهای نور ، خونریزی را به حداقل می رساند و تورم بدنبال عمل را کاهش می دهند.

احتمال عفونت کمتر:

پرتوهای لیزر در کل جامعه دندانپزشکی تا حدودی مورد احترام هستند زیرا در واقع به کاهش عفونت ناحیه ای که در انجا عمل انجام می گردد می توانند کمک کنند. این فرآیند احتمال عوارض ، انتشار باکتری ها و  عفونت را کاهش می دهد.

فواید دندانپزشکی با لیزر
فواید دندانپزشکی با لیزر

این رویکرد بسیار دقیق باعث کمترین آسیب می شود:

درمانهای لیزری بدون تأثیر بر نواحی مجاور ،پوسیدگی دندان را همراه با بافت استخوان و لثه از بین می برد. برخی از روشهای لیزر نیازی به بخیه زدن ندارند. این بدان معناست که حداقل ضربه به لثه و دندان وارد می شود. بیمار به لطف طبیعت کم تهاجمی دندانپزشکی با لیزر ، اکثر ترکیبات طبیعی این ساختارهای مهم دهانی را حفظ می کند.

دندانپزشکی با لیزر از مشکلات بعدی جلوگیری میکند:

لیزر در از بین بردن حفره، قبل از پر کردن کاملاً موثر است. بعلاوه ، استفاده از لیزر از ایجاد مشکل در دندانهای اطراف جلوگیری می کند. این واقعیت را در نظر بگیرید که فشار و ارتعاشات یک مته دندانپزشکی به طور سنتی باعث شکستگی یا آسیب دیدن دندانهای مجاور می شود.

 

مقالات پیشنهادی

adminn

6 ساعت پیش

adminn

1 روز پیش

adminn

2 روز پیش

adminn

3 روز پیش

adminn

4 روز پیش

adminn

6 روز پیش

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *