عوارض و خطرات بلیچینگ دندان

عوارض و خطرات بلیچینگ دندان

موضوعاتی که در ادامه میخوانید :

عوارض و خطرات بلیچینگ دندان

اطلاعات زیادی درمورد فواید سفید کردن دندان یا بلیچینگ در دسترس است ، اما توجه بسیار کمتری به خطرات آن می شود. هنگامی که دندانپزشکان زیبایی در حال صحبت با بیماران خود در مورد امکان استفاده از خدمات سفید کننده دندان  هستند ، آنها باید مزایا و خطرات احتمالی را هم در نظر داشته باشند .

عوارض و خطرات بلیچینگ دندان

در اینجا برخی از نگرانی هایی است که متخصصان دندانپزشکی باید هنگام ارائه بلیچینگ دندان به بیماران خود مطرح کنند:

حساسیت بیش از حد دندان

برخی از بیماران که  درجه بالایی از آسیب دیدگی در دندان یا بافت دارند ممکن است بیش از حد به برخی از مواد موجود در کیت های سفید کننده دندان حساس باشند .

قبل از استفاده از بلیچینگ ، دهان و دندان بیمار باید توسط یک متخصص دندان پزشکی کاملاً معاینه شود. هرگونه نگرانی در مورد سلامتی باید قبل از فرآیند سفید کردن رفع و اصلاح شود.

تحریک لثه

برخی از محصولات سفیدکننده دندان بدون نسخه با یک سینی(محافظ) متناسب برای همه یا یک سینی و قالب برای نگه داشتن ماده سفید کننده در برابر دندان ها ارائه می شوند.

مشکل این است که این سینی های نامناسب می توانند لثه را تحریک کرده و باعث آسیب به بافت شوند.  دندانپزشک با تجربه یک سینی ساخته شده به صورت سفارشی تهیه می کند و بلیچینگ را از نظر علائم تحریک لثه از نزدیک کنترل می کند.

عوارض و خطرات بلیچینگ دندان
عوارض و خطرات بلیچینگ دندان

نتایج ناهموار  و نامتناسب

اگر قبل از بلیچینگ، دندانها در یک ناحیه بیش از حد لکه دار شده باشند ، نتایج پس از بلیچینگ ممکن است ناهموار باشد.

بدون رعایت دستورالعمل های پس از بلیچینگ ، بیماران ممکن است درک نکنند که ممکن است لازم باشد در ابتدا از انواع خاصی از غذاها پرهیز کنند تا از لک شدن سریع دندان های خود جلوگیری کنند.

یک متخصص دندانپزشکی می تواند به شما در مورد روش های مراقبت بهتر از دندان ها بعد بلیچینگ آموزش دهد .

عوارض و خطرات بلیچینگ دندان

بیش از حد سفید شدن دندان ها

 برخی از بیماران در روند سفید سازی در خانه زیاده روی می کنند. محصولات دیگری که نویدبخش نتایج سریع هستند نیز منجر به حالت سفیدی بیش از حد و اغراق آمیز شوند.

سفیدی دندان فرایند های مختلف بر اساس سلامت کلی و دندان هر بیمار است، و باید در یک مطب دندان در یک مدت زمان معمول آغاز شود.

به طور کلی ، سفید کردن برای خانم هایی که باردار هستند توصیه نمی شود و باید به بعد زایمان کودک موکول شود.

مطالب مرتبط

تخفیف بلیچینگ دندان در تهران ✔️ قیمت 550 هزار تومان

بلیچینگ دندان چیست؟

مهمترین سوالات رایج و متداول بلیچینگ

معایب و مزایا بلیچینگ دندان چیست ؟

حساسیت دندان

ممکن است متوجه شوید که دندان های شما در طی فرآیند سفید کردن و برای مدت کوتاهی پس از عمل حساس می شوند. این به دلیل قرار گرفتن لایه عاج در معرض تماس در طی روند سفید شدن است.

اگر قبل از تصمیم به سفید کردن ، حساسیت دندان دارید ، پیش از این با دندانپزشک خود مشورت کنید تا در مورد گزینه های سفیدکننده دندان که برای شرایط شما مناسب باشد تصمیم گیری شود..

دندانپزشک همچنین می تواند لیستی از برند های محصولات سفید کننده را به شما ارائه دهد که ممکن است به کاهش سطح حساسیت در طی روند سفید کردن کمک کنند.

تحریک بافت نرم

اگر محلول سفید کننده در طی فرآیند سفید شدن در معرض بافت لثه قرار گیرد ، ممکن است باعث تحریک بافت نرم لثه شود.

هنگامی که تحریک بافت نرم اتفاق می افتد ، لثه های شما بلافاصله پس از تماس با محلول سفید کننده تغییر رنگ داده و سفید به نظر می رسند ، به خصوص اگر در معرض محلول حرفه ای سفیدکننده دندان ها در مطب دندانپزشکی باشید.

اندکی پس از قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی موجود در محصول سفیدکننده ، بافت به حالت طبیعی خود برمی گردد ، اما بسیاری از بیماران پس از قرار گرفتن در معرض غلظت بالای پراکسید هیدروژن یا پراکسید کاربامید ،علائمی مشاهده می کنند که ممکن است نگران کننده باشد.

قرار گرفتن طولانی مدت در معرض ژل های سفید کننده دندان یا محلول روی بافت لثه نیز ممکن است منجر به التهاب و قرمزی مناطق تحت تأثیر محلول سفید کننده شود.

در موارد شدید تحریک بافت نرم از محلول سفید کننده ، ممکن است خونریزی و درد در بافت لثه ایجاد شود.

عوارض و خطرات بلیچینگ دندان ؛ نتایج غیر قابل انتظار

بسته به میزان زردی ، تغییر رنگ و لکه های روی دندانهای شما ، نتایج بدست آمده پس از سفید کردن دندانها ممکن است آن چیزی نباشد که شما امیدوار بودید.

اگر لکه ها شدید هستند یا تغییر رنگ داخلی در دندان دارید ، ممکن است پس از سفید شدن ، تغییری در سایه دندان خود مشاهده نکنید.

اگر بیش از حد دندان های خود را سفید می کنید ، ممکن است مشاهده کنید که دندان های شما شروع به خاکستری شدن یا شفافیت می کند .

علاوه بر این ، اگر  تاج ، روکش یا پر کننده دارید ، محلول سفید کننده روی آنها کار نمی کند.

قبل از اینکه تصمیم بگیرید دندان های خود را سفید کنید ، بهتر است با دندانپزشک خود که دندان های شما را ارزیابی می کند مشورت کنید تا ببینید آیا شما کاندید مناسبی برای روش های سفید کردن دندان هستید یا خیر .

مقالات پیشنهادی

adminn

5 ساعت پیش

adminn

1 روز پیش

adminn

2 روز پیش

adminn

3 روز پیش

adminn

4 روز پیش

adminn

6 روز پیش

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *