روزی چند بار باید مسواک

روزی چند بار باید مسواک بزنیم ؟

موضوعاتی که در ادامه میخوانید :

8 دلیل برای اینکه دندان هایتان را دوبار در روز مسواک بزنید

مسواک زدن حداقل دو بار در روز باید به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از روز شما باشد، و به اندازه ی غذا خوردن حیاتی است . دلایل زیادی برای اهمیت این موضوع که شما دندان های خود را دو بار در روزمسواک بزنید،وجود دارد، برخی از دلایل روشن است، در حالی که برخی دیگر کمتر شناخته شده هستند. در اینجا هشت دلیل برای اینکه شما باید هر روز دندان خود را تمیز کنید:

روزی چند بار مسواک
داشتن یک نفس تازه و باطراوت دلیل برای روزی چند بار باید مسواک

هنگامی که دندان های خود را به طور مرتب مسواک نزنید، باکتری ها در داخل دهان پرورش پیدا میکنند که می توانند مشکلات مختلفی ایجاد کنند. برای جلوگیری از ایجاد باکتری ها، مطمئن شوید که دندان هایتان را دو بار در روز مسواک می زنید و و آدامس بدون شکر بعد از هر وعده بجویید.

روزی چند بار باید مسواک

از بیماری لثه جلوگیری می کند علت برای روزی چند بار باید مسواک

ریسک ایجاد پلاک دندان در شما وجود دارد، هنگامی که نخواهید در روز دو بار مسواک بزنید. پلاک انباشت باکتری ها و مواد غذایی است که در دهان افراد رخ می دهد. با این حال، این پلاک ممکن است منجر به ورم لثه و به وجود آمدن پوشش زرد در پایه دندان که به لثه متصل است ،شود . غالبا هنگامی شما مسواک میزنید باعث التهاب لثه ها و خونریزی ها در آن ها میشود که اینجا مرحله اول بیماری لثه است.

روزی چند بار مسواک

لکه های روی دندان را از بین می برد

خمیر دندان حاوی ساینده های خفیف است که مواد باقی مانده و لکه های سطحی مانند کربنات کلسیم، اکسید آلومینیوم، سیلیسیم های خشک شده، نمک های فسفات هیدراته شده و سیلیکات را از بین می برد.
احتمال ابتلا به یک حمله قلبی یا سکته مغزی را کاهش می دهد.
باکتری هایی که از دهان شما تشکیل شده اند می توانند به جریان خون منتقل شوند و احتمال ایجاد کلسترول در شریان ها افزایش می یابد. این امر می تواند احتمال ابتلا به سکته مغزی یا حمله قلبی را افزایش دهد.
بیایید با آن روبرو شویم، چه کسی است که بخواهد دهانش بوی بدی داشته باشد
مسواک زدن دندان ها موثرترین راه برای خلاص شدن از باکتری ها در دهان شما و بوی نامطبوع است

صرفه جویی در هزینه شما

درمان همیشه گران تر از پیشگیری است، و معمولا کار بسیار سخت تری است! مسواک زدن دو بار در روز نه تنها باعث بهبود سلامت لثه ها و دندانها می شود، بلکه به جلوگیری از مشکلات در آینده کمک می کند و در نهایت باعث کاهش هزینه های دندانپزشکی می شود.
داشتن یک کودک سالم
بیماری لثه نشان داده است که احتمال زایمان زودرس و وزن کم نوزاد هنگام تولد را افزایش می دهد. اگر باردار هستید، در نظر داشته باشید که باکتری هایی که از مسواک نزدن در دهان شما ساخته شده اند می توانند وارد جریان خون نوزاد شما شوند وسلامت او را به خطر بیندازد.

جلوگیری از آلزایمر و زوال عقل

بعضی از مطالعات نشان داده اند که اگر سلامت لثه شما پایین باشد خطر ابتلا به زوال عقل در شما 30 تا 40 درصد افزایش می یابد.
در آخر اینکه این 3 دقیقه مسواک زدن آن هم دو بار در روز واقعا می تواند جان شما را نجات دهد و بسیاری از بیماری های جدی را از بین ببرد!

منبع انگلیسی :

coventgardendental

مترجم : سید مجتبی حسینی ( تیم ترجمه دنتال1)

مقالات پیشنهادی

adminn

1 ماه پیش

adminn

1 ماه پیش

adminn

1 ماه پیش

adminn

2 ماه پیش

adminn

2 ماه پیش

adminn

2 ماه پیش

نظرات

2 thoughts on “روزی چند بار باید مسواک بزنیم ؟

 • منم مسواک میزنم روی هر دندان چند بار باید بزنم مسواک ؟؟؟

  پاسخ دادن
  • adminn

   با سلام. روزی سه بار . ترجیحا بلافاصله بعد از هر وعده غذایی . توجه کنید میزان سختی برس های مسواک باید متناسب با بافت لثه شما باشه.

   پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *