دندانپزشک کودکان

دندانپزشک کودکان و تفاوت با دندان پزشکی عادی

موضوعاتی که در ادامه میخوانید :

حتما شما نیز تا به حال برایتان پیش آمده است که نام دندانپزشک کودکان را شنیده باشید و این سوال برایتان پیش آمده باشد که دندان پزشک کودکان چه تفاوتی با دندان پزشک های معمولی دارد و چرا باید فرزند کودک خود را نزد متخصص کودک ببرید، ما در این مطلب تصمیم داریم کمی بیشتر درباره این موضوع صحبت کنیم و اطلاعات جالبی درباره این دسته از دندان پزشک ها به شما ارائه دهیم تا با آشنایی بیشتر با دندانپزشک های کودک بتوانید سلامت دهان و دندان فرزند خود را تضمین کنید.

دندانپزشک کودکان

ما در این مطلب ابتدا کمی به معرفی دندانپزشک کودکان می پردازیم و بیشتر با این شغل آشنا خواهیم شد و در ادامه این مطلب نیز قصد داریم به معرفی وظایف این دندان پزشک ها و تفاوت آن ها با دندان پزشک های معمولی بپردازیم.

دندانپزشکی خوب در تهرانپارس


دندانپزشک کودکان

نام دندانپزشک کودکان برای اولین بار در کشور آمریکا شنیده شد، جایی که برای اولین بار در کالج کاخ سلطنتی این کشور انجمن دندانپزشکی این کشور تصمیم گرفت که این تخصص را وارد رشته دندان پزشکی کند، امروزه بسیاری از افراد با این شاخه از دندان پزشکی آشنایی دارند و این شاخه کم کم وارد ایران نیز شده است و امروزه برخی از متخصصان دندان پزشکی در ایران در این زمینه فعالیت دارند.

دندانپزشک کودکان

در صورتی که شما نیز جزو افرادی هستید که به سلامت دهان و دندان خود ارزش زیادی قائل هستید و علاقه مند می باشید که سلامت دهان و دندان فرزند خود را به یک متخصص واگذار کنید به شما توصیه می کنیم حتما این مطلب را مطالعه کنید تا اطلاعات جامعی درباره این تخصص بدست بیاورید.

به صورت کلی دندان پزشک کودکان وظیفه سلامت دهان و دندان کودکان و حتی نوجوانان را بر عهده دارد، همانطور که می دانید امروزه به دلایل مختلف از جمله مواد قندی صنعتی سلامت دهان و دندان کودکان توسط عوامل مختلفی تهدید می شود که دندان پزشک کودکان سعی دارد تا جای ممکن این آسیب ها و تهدیدها را کاهش دهد.

این رشته از دندان پزشکی تفاوت های بسیار زیادی با دندان پزشک های معمولی دارد که ما در ادامه این مطلب به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.


تفاوت های دندانپزشک کودکان با دندانپزشک معمولی در چیست؟

 

به صورت کلی دندانپزشکی کودکان یک تخصص می باشد که دندان پزشک های معمولی می توانند با گذراندن یک دوره دو یا سه ساله به راحتی در آن تخصص بگیرند، پایه این تخصص بر مبنای روانشناسی کودکان می باشد که افرادی که علاقه مند به دریافت تخصص در این زمینه هستند حتما باید به این مورد توجه ویژه ای داشته باشند. در واقع افرادی که قصد دارند در این زمینه تخصص بگیرند باید حتما در برقراری ارتباطی مناسب و شاد با کودکان موفق باشند.

دندانپزشکی

اهمیت دندانپزشک کودکان زمانی بیشتر نقش خود را نشان می دهد که شما متوجه می شوید فعالیت آن ها باعث سلامت بدن فرزند شما نیز می شود، در واقع تا زمانی که دندان های شیری فرزند شما بیفتند این دندان پزشک ها وظیفه دارند که سلامت آن ها را به خوبی تضمین کنند تا فرزند شما با جویدن اشتباه غذا سلامت خود را به خطر نیندازد.

دندان پزشک کودکان همچنین تاثیر بسیار زیادی بر روی سلامت کودکانی که دارای مشکلات خاص هستند دارند و به همین علت است که با دندان پزشک های معمولی تفاوت های خاصی دارد و افراد باید دوره های ویژه ای را بگذرانند.

 

مراکز دندان پزشکی کودکان تهران :

 

دکتر علی رشیدیان متخصص دندان پزشکی کودکان (شرق تهران)
مرکز فوق تخصصی دندانپزشکی کودکان, آرژانتین تهران

 

 

 

 

 


آیا مایل به مشاوره رایگان دندانپزشکی کودکان هستید ؟

شما میتوانید با متخصصین دندانپزشک dental1 تماس بگیرید و مشاوره رایگان  دریافت کنید.

مشاوره با دکتر سید محسنی

دکتر سید محسنی

 

[maxbutton id=”1″]

ورود به این کلینیک دندانپزشکی


مشاوره با دکتر پور محمد

[maxbutton id=”2″]

دکتر پور محمد

ورود به این کلینیک

مقالات پیشنهادی

adminn

1 ماه پیش

adminn

1 ماه پیش

adminn

1 ماه پیش

adminn

1 ماه پیش

adminn

1 ماه پیش

adminn

1 ماه پیش

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *