دندانپزشکی کودکان

دندانپزشک کودکان در تهران

موضوعاتی که در ادامه میخوانید :

دندانپزشکی کودکان

دندانپزشک کودکان در تهران

دندان های کودکان در اثر موارد مختلفی از حوادث احتمال دارد آسیب ببیند،به عنوان مثال در حین ورزش،بازی ،تصادفات رانندگی و…دندان ها در معرض خطر و صدمات گوناگون قرار می گیرند.برای پدرومادرها این موضوع همیشه دغدغه ی اساسی می باشد ،شکستن دندان یا هرنوع صدمه ی دیگر تعیین کننده ی نوع درمانی است که دندانپزشک کودکان برای ترمیم دندان استفاده می کند.

در صورت بروز حادثه برای کودک و آسیب دیدن دندان یا دندان ها باید سریعا و تا بیست وچهار ساعت به کلینیک دندانپزشکی کودکان رفت.

دندانپزشک کودکان در تهران

آسیب های دندان در کودکان

دندان های شکسته ،جابه جا شده ،دندان هایی که رنگ آنها تغییر کرده است و یا در موارد جدی تر دندان ممکن است از جای خود در فک خارج شده باشد،در حدود 2تا4 سالگی در دورانی که کودک راه رفتن را شروع کرده است دندان های شیری در معرض این گونه آسیب ها هستند.

آسیب دیدن دندان علاوه بر نتایج بدی که خود دندان و رشد دندان ها در آینده دارد در جنبه های روانی هم باعث ایجاد مشکلاتی در اعتماد به نفس و روابط اجتماعی کودک می گردد.

شکستگی در دندان های اصلی نسبت به دندان های شیری رایج تر است و دندان های شیری به دلیل بافت استخوانی اسفنجی شکل سبب ایجاد حفره و جا به جایی دندان می شوند.

دندانپزشک کودکان در تهران
دندانپزشک کودکان در تهران

مراقبت از دندان های کودک

اگر کودکتان علاقمند به ورزش های رزمی است استفاده از محافظ دهان و دندان را نباید فراموش کنید.

در کودکان نوپا که به تازگی شروع به راه رفتن می کنند ،محیط خانه باید ایمن سازی شود زیرا در اثر برخورد دندان کودکی که زیاد زمین می خورد با اشیا دندان ها صدمه می بینند.

بهتر است در خانه قسمت مخصوصی برای بازی کودک وجود داشته باشد و با فرش یا چیزی نرم پوشیده شده باشد تا در صورت بروز اتفاق علاوه بر دندان سایر قسمت های کودک هم آسیب نبیند.

مراجعه فوری و سریع به دندان پزشک بسیار مهم است و باعث می شود که علاوه بر شروع سریع درمان از گسترش آسیب دیدگی جلوگیری کرد و شاید با درمان سریع نیاز به صرف هزینه های زیاد وجود نداشته باشد.

البته لازم به تاکید نیست که مراجعه و چکاپ منظم دندان های کودک به صورت 2مرتبه در سال باید توسط دندانپزشک کودکان انجام گیرد.

کار سر خود انجام ندهید ، اگر دندانی در لثه لق می زند ابدا آن را بیرون نکشید و با بروز درد و هرگونه آسیب حتی به صورت جزئی به دندان پزشک مراجعه کنید.

مراقبت های فردی از دهان و دندان مثل مسواک زدن را به کودک خود آموزش بدهید.

نوع درمان در دندان های شیری و دائمی متفاوت است پس لازم است که آگاه باشید که کدام دندان و از چه نوع دچار آسیب دیدگی شده است.

فلوراید ماده ای بسیار مهم در سلامت و شکل گیری دندان های کودکان است ،در مورد تجویز فلوراید با دندان پزشک مشورت کنید.البته فقط در صورت تجویز دندانپزشک باید آن را تهیه کنید و از مصرف سرخود خودداری کنید.

باز هم تاکید می شود که هر گونه آسیب  در دندان کودک را جدی بگیرید.

 

 

مقالات پیشنهادی

adminn

1 ماه پیش

adminn

1 ماه پیش

adminn

1 ماه پیش

adminn

2 ماه پیش

adminn

2 ماه پیش

adminn

2 ماه پیش

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *