دندانپزشک کودکان در تهران

دندانپزشکی کودکان

دندانپزشک کودکان در تهران

دندان های کودکان در اثر موارد مختلفی از حوادث احتمال دارد آسیب ببیند،به عنوان مثال در حین ورزش،بازی ،تصادفات رانندگی و…دندان ها در معرض خطر و صدمات گوناگون قرار می گیرند.برای پدرومادرها این موضوع همیشه دغدغه ی اساسی می باشد ،شکستن دندان یا هرنوع صدمه ی دیگر تعیین کننده ی نوع درمانی است که دندانپزشک کودکان برای ترمیم دندان استفاده می کند.

در صورت بروز حادثه برای کودک و آسیب دیدن دندان یا دندان ها باید سریعا و تا بیست وچهار ساعت به کلینیک دندانپزشکی کودکان رفت.

دندانپزشک کودکان در تهران

آسیب های دندان در کودکان

دندان های شکسته ،جابه جا شده ،دندان هایی که رنگ آنها تغییر کرده است و یا در موارد جدی تر دندان ممکن است از جای خود در فک خارج شده باشد،در حدود 2تا4 سالگی در دورانی که کودک راه رفتن را شروع کرده است دندان های شیری در معرض این گونه آسیب ها هستند.

آسیب دیدن دندان علاوه بر نتایج بدی که خود دندان و رشد دندان ها در آینده دارد در جنبه های روانی هم باعث ایجاد مشکلاتی در اعتماد به نفس و روابط اجتماعی کودک می گردد.

شکستگی در دندان های اصلی نسبت به دندان های شیری رایج تر است و دندان های شیری به دلیل بافت استخوانی اسفنجی شکل سبب ایجاد حفره و جا به جایی دندان می شوند.

دندانپزشک کودکان در تهران
دندانپزشک کودکان در تهران

مراقبت از دندان های کودک

اگر کودکتان علاقمند به ورزش های رزمی است استفاده از محافظ دهان و دندان را نباید فراموش کنید.

در کودکان نوپا که به تازگی شروع به راه رفتن می کنند ،محیط خانه باید ایمن سازی شود زیرا در اثر برخورد دندان کودکی که زیاد زمین می خورد با اشیا دندان ها صدمه می بینند.

بهتر است در خانه قسمت مخصوصی برای بازی کودک وجود داشته باشد و با فرش یا چیزی نرم پوشیده شده باشد تا در صورت بروز اتفاق علاوه بر دندان سایر قسمت های کودک هم آسیب نبیند.

مراجعه فوری و سریع به دندان پزشک بسیار مهم است و باعث می شود که علاوه بر شروع سریع درمان از گسترش آسیب دیدگی جلوگیری کرد و شاید با درمان سریع نیاز به صرف هزینه های زیاد وجود نداشته باشد.

البته لازم به تاکید نیست که مراجعه و چکاپ منظم دندان های کودک به صورت 2مرتبه در سال باید توسط دندانپزشک کودکان انجام گیرد.

کار سر خود انجام ندهید ، اگر دندانی در لثه لق می زند ابدا آن را بیرون نکشید و با بروز درد و هرگونه آسیب حتی به صورت جزئی به دندان پزشک مراجعه کنید.

مراقبت های فردی از دهان و دندان مثل مسواک زدن را به کودک خود آموزش بدهید.

نوع درمان در دندان های شیری و دائمی متفاوت است پس لازم است که آگاه باشید که کدام دندان و از چه نوع دچار آسیب دیدگی شده است.

فلوراید ماده ای بسیار مهم در سلامت و شکل گیری دندان های کودکان است ،در مورد تجویز فلوراید با دندان پزشک مشورت کنید.البته فقط در صورت تجویز دندانپزشک باید آن را تهیه کنید و از مصرف سرخود خودداری کنید.

باز هم تاکید می شود که هر گونه آسیب  در دندان کودک را جدی بگیرید.

 

 

مطالب مرتبط

کلینک دندانپزشکی شرق تهران مطب دکتر عباس پورمحمدی... مرکز و کلینیک دندانپزشکی در شرق تهران تهرانپارس مطب دکتر پورمحمد مجهزترین مطب و بورد تخصصی ایمپلنت و ترمیم دندان ها برای اهالی محترم شرق تهران ...
 کلینیک دندانپزشکی گیشا ، بهترین در شمال غرب تهران اگر برای زیبایی دهان و  دندان های خود دنبال کلینیک تخصصی دندانپزشکی هستید ....ما را دنبال کنید ...
کلینیک دندانپزشکی ونک کلینیک دندانپزشکی ونک یکی از مراکز معتبر و ارائه دهنده خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی است و تمامی خدمات خود را با استفاده از جدیدترین متدهای روز...
بهترین دندانپزشک در پونک چه کسی است ; دندانپزشک خوب در پونک... در اینجا به بهترین دندانپزشک در پونک یعنی دکتر سید محسنی میپردازیم; در این مرکز که به نام قلعه دندان شناخته میشود بهترین مواد و دستگاه های روز دنیا ;ب...
عکس های قبل و بعد از بلیچینگ سوالات بلیچینگ لیست بهترین دکتر دندانپزشک در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس و تعیین وقت