بلیچینگ و سفید کردن دندان در یک روز با روش بلیچینگ لمینت و کامپوزیت

دندانپزشکی شبانه روزی در تهران

اگر به دنبال یک دندانپزشکی شبانه روری در تهران هستید ، بهترین کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی در تهران به تفکیک ناحیه :

بهترین دندانپزشکی شبانه روزی در تهران

دندانپزشکی شبانه روزی در تهران دکتر سید محسنی با دو شعبه در دسترس به اهالی محترم تهران

 • خدمات فوری و اورژانسی دهان و دندان
 • درد شدید دندان
 • کشیدن دندان
 • شکسته شدن دندان
 • خونریزی لثه و دندان
 • آسیب بر اثر ضربه به دندان
 • با قیمت مصوب نظام پزشکی
 • سریعترین پاسخ دهی

تماس با ما کلیک

بهترین دندانپزشکی شبانه روزی در تهران
بهترین دندانپزشکی شبانه روزی در تهران

چگونه بهترین دندانپزشک را انتخاب کنیم؟

یکی از نکاتی که در انتخاب دندانپزشک و کلینیک های دندانپزشکی اهمیت دارد این موضوع است که اساسا شما برای چه مشکلی نیاز به ملاقات با دندانپزشک دارید.

اگر به دنبال ملاقات های منظم با دندانپزشک و انجان معاینات دوره ای در هر شش ماه هستید و یا برای مشکلاتی مانند دندان قروچه و مشکلات خروپف و فک به دنبال مشورت با یک دندانپزشک باشید ، انتخاب دندانپزشک مجرب به همراه کلینیک مجهز بسیاری از مشکلات دهان و دندان شما را حل خواهد کرد و سلامت دندان ها تضمین خواهد شد.

در انتخاب دندانپزشک زیبایی سعی کنید در ملاقات با دندانپزشک در مورد عملکرد ترمیم ها در بیماران قبلی سوال کنید و سوالاتی که برای شما دغدغه شده است را از دندان پزشک بپرسید.

دندانپزشکی اطفال

دندانپزشکی اطفال شاخه ای از تخصص دندانپزشکی است در به طور کلی در زمینه ی مراقبت از سلامت دهان و دندان کودکان تمرکز دارد.

دندان های شیری در کودکان به دلیل اینکه نقش مهمی در آینده سلامت عملکرد دندان های دائمی دارند ، از همان شروع رشد در دهان کودک نیاز به معاینات منظم از سوی دندانپزشک اطفال دارند.

در کلینیک های دندانپزشکی اطفال به دلیل تعامل با کودکان ، فضای داخلی با توجه به روحیات کودکان طراحی می شود تا کودک با آرامش و راحتی تحت معاینه یا درمان قرار گیرد.

عصب کشی و کاشت دندان

در مواردی مانند پوسیدگی شدید دندان و وجود حفره ها در روی دندان ، عمل عصب کشی ضروری است.عصب کشی از جمله روش های رایج در کلینیک های دندانپزشکی برای رفع عفونت و حفظ دندان طبیعی است.

البته در صورتی که قسمت بالای دندان به طور زیادی از بین رفته باشد در کنار عصب کشی ، اقدامات ترمیمی مانند کاشت دندان ، تاج دندان و جراحی انجام می شود.

بهترین دندانپزشکی شبانه روزی در تهران

کلینیک های دندانپزشکی شبانه روزی

اینکه یک کلینیک تخصصی دندانپزشکی تمام نیاز های دندانپزشکی را در خود داشته باشد مزیت بزرگی است ، هم بتوان برای معاینات معمول و برنامه ریزی شده به کلینیک مراجعه کرد و هم اقدامات مختلف درمانی و ترمیمی مانند عصب کشی دندان ، کشیدن دندان ، لمینت و ایمپلنت ، ارتودنسی ، تاج دندان و …. در آن انجام شود.

دندان درد و یا هر نشانه ی دیگری از مشکل در دهان و دندان ، وقت نمی شناسد و می تواند در هر ساعتی از شبانه روز بروز کند که قطعا برای بسیاری از افراد ناخوشایند و ناراحت کننده است.

شبانه روزی بودن و اینکه کلینیک دندانپزشکی به طور 24 ساعته در خدمت مراجعه کنندگان باشد ، یک مزیت فوق العاده می باشد.علاوه بر این در صورت بروز هر سانحه یا اتفاقی که منجر به صدمه به دهان و دندان شود ، باید فورا به دندانپزشک مراجعه کرد.

انواع تخصص های دندانپزشکی چه کار هایی انجام می دهند؟

 • تخصص ارتودنسی به طور خاص برای درمان دندان های نامرتب و ناهنجار فعالیت دارد.
 • تخصص پریودنتیشن در زمینه ی درمان و پیشگیری از بیماری های دهان و دندان و لثه تمرکز دارد و بیماری پیشرفته لثه را درمان می کنند.
 • دندانپزشک زیبایی که در ترمیم ظاهر دندان ها و لبخند مهارت دارند و دندان های شکسته و یا از دست رفته را ترمیم یا جایگزین می کنند.
 • متخصص عصب کشی برای عصب کشی دندان جهت نجات دندان طبیعی
 • جراح دندانپزشک که ناهنجاری های دهان و دندان و استخوان بندی فک را با جراحی درمان می کنند.

 

خدمات دندانپزشکی های شبانه روزی در تهران شامل چه بخش های میشود ؟

پر کردن دندان

پر کردن دندان در کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی در تهران
انواع موارد مورد استفاده در پرکردن دندان

 

وقتی هنگام غذا خوردن یا نوشیدن مایعات سرد دندان درد شدیدی دارید به دلیل نازک شدن بخش میانی مینای دندان اسیاب است . به بیان ساده تر دندان های اسیاب شمت خالی شده. پس باید پر شود .  میتوان برای پر کردن دندان خالی شده از ماده ای دارای جیوه که به رنگ فلز است استفاده کرد. البته در فک بالایی از موارد پرکننده به رنگ دندان استفاده میشود تا زیبایی دندان حفظ شود.

عصب کشی

عصب کشی در کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی در تهران
4 مرحله اصلی عصب کشی دندان

بسیاری از دردهای شبانه دندان مربوط به عصب میباشد که نشان دهنده رسیدن پوسیدگی به ان است . در این مرحله باید عصب دندان را بطور کلی از ریشه خارج کرد تا درد از بین برود .سپس باید بوسیله ایمپلنت دندان جدیدی در محل عصب کشی شده کاشت.


مطالب مرتبط :

ایا عصب کشی درد دارد ؟


ایمپلنت 

ایمپلنت دندان در دندانپزشکی شبانه روزی
دندان ها بر روی ریشه تیتانیومی نصب میشوند.

 

ایمپلنت بهترین روش برای جایگزینی دندان از دست رفته است. در ایمپلنت پس از شکافتن لثه یک ریشه فلزی از جنس تیتانیوم در استخوان فک قرار میدهند .

پس از حدود 6 ماه که تیتانیوم به استخوان جوش خورد ، لثه دوباره باز شده و روکش دندان را بر روی ایمپلنت قرار میدهند. ماندگاری ایمپلنت میانگین  16 سال است.

کلینیک دکتر سید محسنی بهترین کلینیک کاشت ایمپلنت در تهران

چند نکته درباره ایمپلنت از زبان دکتر سید محسنی ، متخصص ابمپلنت و مدیر کلینیک Dental Calstel :

ارتودنسی

ارتودنسی در کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی تهران
سیم های ارتودنسی معمولا بین 1 تا 2 سال بر روی دندان باقی میمانند !!

هدف ارتودنسی نظم بخشیدن به موقعیت دندان ها نسبت به فک و نسبت به یکدیگر میباشد. در این روش محل دندان ها تا حدودی تغییر میکند و اصلاح میشود .پس از ان بوسیله یک رشته سیم مخصوص ، رشته دندان هارا محکم در کنار هم قرار میدهند تا موقعیت صحیح دندان ها تثبیت شود.

بطور کلی 2 نوع ارتودنسی داریم که هرکدام مختص به افرادی با شرایط متفاوت میباشد.


مطالب مرتبط :

تفاوت ارتودنسی ثابت و متحرک ؛


کلینیک Castel Dental ، با بکارگیری متخصصان ارتودنسی و استفاده از بهترین موارد و تضمین کیفیت بالا ، بهترین کلینیک ارتودنسی در تهران میباشد.

 

بلیچینگ

در بلیچینگ ، دندان های زرد شده یا دارای لکه های سیاه سفید میشوند و زیبایی دوباره به دندان ها بر میگردد. دندان های ما از بخش عاج (زرد رنگ) و مینا ( سفید رنگ) تشکیل شده است. زمانی که مینای دندان نازک شود ، بخش عاج نمایان شده و به اصطلاح دندان ها زرد میشود .

در بلیچینگ ، از ماده ای اسیدی بنام پراکسید هیدروژن استفاده میشود که سبب زدودن جرم های سخت شده بیرونی مینای دندان و نیز رنگدانه های سیاه در ان میشود.

از انجا که رنگ سفید دندان ها پس از بلیچینگ به تدریج از بین میرود باید هر 8 ماه یکبار به دندانپزشک مراجعه کرد .

نکته بسیار مهم این است که میتوان با مراقبت های ساده اما موثر مدت ماندگاری بلیچینگ را تا 3 برابر افزایش داد !


مطالب مرتبط :

مراقبت های بعد از بلیچینگ دندان


ونیر کامپوزیت

انواع ونیر کامپوزیت
انواع ونیر کامپوزیت

در این روش فرم دندان پوسیده عینا قالب گیری شده و روی ان روکشی دقیق متناسب قرار داده میشود . روکش ها در جنس ، ضخامت ، عمر مفید و رنگشان متنوع هستند و انتخاب انها بسته به نوع دندان و میزان هزینه شما دارد.

ونیر کامپوزیت البته عوارضی هم دارد که حتما باید بدانید…


مطلب مرتبط :

عوارض ونیر کامپوزیت دندان


 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *