*پیشنهاد *

چگونه دندان هام رو در 1 جلسه از این 

به این تبدیل کنم

+ جرم گیری رایگان

برای اطلاعات بیشتر بلیچینگ دندان کلیک کنید.

سفید کردن دندان

لبخند هالیودی در 1 جلسه 2 ساعته فقط 500 هزار تومان 

اطلاعات بیشتر کلیک


بلیچینگ دندان

جرم گیری دندان ها

جرم گیری دندان

بسیاری از افراد از جرم گیری دندان ها می ترسند. بین سیخونک زدن های ناخوشایند ، صداهای عجیب و غریب و ناراحتی فک ، درک اضطراب آنها آسان است.

اما برای اکثر موارد ، جرم گیری دندان ها ساده و بدون درد است.دانستن اینکه دقیقاً چه اتفاقی در طول فرآیند  جرم گیری اتفاق می افتد می تواند به کاهش استرس شما کمک کند

کشیدن نخ دندان

معاینه بدنی

بیشتر جرم گیری دندانها توسط یک متخصص بهداشت دندان انجام می شود. قبل از شروع روند تمیز کردن واقعی ، آنها با معاینه فیزیکی از دهان شما شروع می کنند.

متخصص بهداشت دهان برای بررسی هرگونه علائم لثه (لثه ملتهب) یا سایر نگرانی های احتمالی ، از یک آینه کوچک برای بررسی دندان ها و لثه استفاده می کند.

اگر آنها مشکلات عمده ای را تشخیص دهند ، ممکن است  با دندانپزشک تماس بگیرند تا اطمینان حاصل کنند که کار به  درستی در حال انجام است.

جرم گیری دندان

از بین بردن پلاک و جرم

با آینه کوچک که برای راهنمایی آنها است  ، متخصص بهداشت دهان  برای ا بین بردن پلاک و جرم دندان در اطراف خط لثه و همچنین بین دندان ها از اسکالر استفاده می کند. شما تراشیده شدن را خواهید شنید ، اما این طبیعی است. هرچه جرم بیشتری در دهان شما باشد ، زمان بیشتری برای تراشیدن یک نقطه خاص نیاز خواهید داشت.

مسواک زدن و نخ دندان باعث جلوگیری از ساخت پلاک و سخت شدن و تبدیل آن به جرم می شود. پس از تبدیل پلاک به جرم ،فقط  می توانید آن را در مطب دندانپزشک خود از بین ببرید.

بنابراین اگر این آخرین گزینه ی  مورد علاقه شما در فرآیند جرم گیری دندان ها است ، بهتر است  که بیشتر وقت ها مسواک بزنید و نخ دندان بزنید.

خمیردندان مخصوص

بعد از اینکه دندان های شما کاملاً عاری از جرم شدند ، متخصص بهداشت دهان آنها را با یک برس الکتریکی پرقدرت مسواک می زند. اگرچه ترسناک به نظر می رسد ، این یک راه عالی برای تمیز کردن عمیق و از بین بردن هر نوع جرم باقی مانده از اسکالر است

.پاکسازی های حرفه ای از خمیردندان استفاده می کنند که بوی و مزه آن مانند خمیر دندان معمولی است ، اگرچه اغلب می توانید بین طعم دهنده ها انتخاب کنید. با این حال ، یک سری مواد ریز و درشت دارد که به آرامی دندان های شما را می ساید.

 اگر توسط یک متخصص انجام شود ، این پولیش (صیقل دادن) دندان ها سالانه دو بار انجام می شود. اما در خانه با دندان های خود خشن نباشید ، زیرا مینای دندان را آسیب می بیند.

 نخ دندان

چه در خانه نخ دندان بکشید و چه  نکشید ،دنبال این نخ دندان کشیدن به صورت حرفه ای باشید.  متخصص بهداشت دهان و دندان شما می تواند دندانهای شما عمیق تمیز کند و نقاط مشکل احتمالی را که ممکن است در لثه ها خونریزی کنند،  پیدا کند.

وقتی شما در خانه نخ دندان میکشید ممکن است بی معنی به نظر برسد ، اما یک نخ دندان کشیدن حرفه ای نیز در مراحل تمیز کردن ، پلاک  یا خمیردندان باقی مانده را از قبل پاک می کند.

 

 

منبع:https://www.healthline.com/health/dental-oral-health/what-happens-during-a-tooth-cleaning

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.