ارتودنسی

ارتودنسی نامرئی چیست

ارتودنسی نامرئی چیست

در طول دهه ی گذشته ارتودنسی یک راه طولانی را طی کرده است و اگر برای مرتب کردن دندان به کلینیک های دندانپزشکی مراجعه کرده باشید اولی پیشنهاد برای ترمیم و صاف کردن دندان ها ارتودنسی های فلزی معمولی می باشد اما امروزه تکنیک های جدیدی از ارتودنسی مانند ارتودنسی نامرئی در حال استفاده است.

برای اینکه بدانید ارتودنسی نامرئی چیست و مهم تر از همه اینکه چگونه کار می کند در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

کلینیک ها و دندانپزشک های معرفی شده ارتودنسی در تهران در سایت دنتال علاوه بر تجربه و تخصص کافی ، جدیدترین و به روز ترین روش های ارتودنسی را برای اینکه شما دندان های سالم و زیبایی داشته باشید به شما ارائه می نمایند.

ارتودنسی نامرئی چیست

ارتودنسی نامرئی چیست ؟

همانطور که گفته شد در حال حاضر دیگر تنها روش برای مرتب کردن دندان ها ارتودنسی های فلزی نیست و روش های مختلفی ارائه شده اند که علاوه بر انجام وظیفه ی ارتودنسی های ثابت و فلزی در استفاده بسیار راحت بوده و در ظاهر هم قابل مشاهده نیستند.

ارتودنسی نامرئی از بریس هاس شفاف ساخته شده است که بعضا قابل جابه جایی هستند که وقتی مورد استفاده قرار می گیرند قابل دیدن نیستند.این گزینه مناسب افرادی است که استفاده از ارتودنسی های فلزی را برای ماه ها بر روی دندان های خود دوست ندارند.با ارتودنسی نامرئی زمانی که لبخند می زنید هیچ گونه سیم کشی و براکت در روی دندان ها مشاهده نمی شود.

ارتودنسی نامرئی چیست
ارتودنسی نامرئی چیست

بسته به شرایط بیمار ارتودنسی نامرئی در دسته ی دندانپزشکی زیبایی قرار دارد که مدت زمان بهبودی و حصول نتیجه در آنها هم کمتر می باشد.این مسئله که در طول درمان بتوان در زمان دلخواه ارتودنسی را از دهان خارج کرد از مزیت هایی است که افراد بسیاری را به استفاده از آن ترغیب می کند.

ارتودنسی نامرئی چگونه کار می کند؟

دندانپزشک با ابزار های ویژه اندازه ی دندان ها را در یک مدل سه بعدی یا ماکت مانند مشخص می کند سپس فشار وارد شده بر دندان و حرکت آنها در طول هفته هایی که در فک برای مرتب شدن نصب شده اند ، نشان داده می شود.

در ادامه دندان ها با نصب ارتودنسی نامرئی که وظیفه ی مرتب کردن دندان ها را دارند به آرامی شروع به حرکت در همین جهت می کنند.از آنجایی که ارتودنسی نامرئی به صورت سفارشی و متناسب با دهان هر فرد ساخته می شود ، کاملا روی دندان ها چفت و بست می شود.

در طول زمانی که از ارتودنسی نامرئی استفاده می کنید معاینات منظمی با دندانپزشک خواهید داشت تا از نحوه ی پیشرفت درمان آگاه شوید.عمل به توصیه های دندانپزشک و استفاده ی از ارتودنسی طبق برنامه ی درمانی شانس شما را برای داشتن دندان های مرتب ، صاف و زیبا افزایش خواهد داد.

در زمانی که ارتودنسی در دهان قرار دارد باید از مسواک زدن ، غذا خوردن و نخ دندان کشیدن اجتناب کنید.سادگی در استفاده از مزیت های اساسی ارتودنسی نامرئی است که به راحتی برای انجام سه عمل بالا می توانید آن را از دهان خارج کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *