بهترین مرکز ارتودنسی در شرق تهران

مرکز ارتودنسی دندان در شرق تهران ارتودنسی دندان یکی از روش های درمانی علم دندان پزشکی است که از طریق آن می توان دندان و فک هایی را که در جایی نامناسب قرار دارند و هم چنین شکل نامتعارفی دارند را صاف و ردیف کرد.

برای تماس و مشاورات تخصصی با کلینیک Dental Castle تماس بگیرید :

0922 175 2275

افرادی که با ناهنجاری دندان روبرو هستند در صورتی که اقدام به درمان و اصلاح فک و دندان های خود نکنند، با بیماری ها و مشکلات دهان و دندان رو به رو خواهند شد. بخشی که خواندید قسمت کوتاهی از مزایای استفاده از روش ارتودنسی دندان بود، برای اینکه بفهمید که چرا باید هر فردی با داشتن مشکلات فک و دهان، دندان های خود را ارتودنسی کند با ما همراه شوید تا به اهمیت این موضوع پی ببرید.

 

 

مرکز دندانپزشکی دکتر سید محسنی ارتودنسی تخصصی در شرق تهران اماده ارائه کلیه خدمات دندانپزشکی زیبایی به شما عزیزان میباشد شما میتوانید برای مشاوره رایگان با مرکز دندانپزشکی دکتر سید محسنی در شرق تهران با شماره زیر در ارتباط باشید.

 

سوالات متداول ارتودنسی از مرکز ارتودنسی دندان در شرق تهران

 

برخی از سوالاتی که افراد در خصوص ارتودنسی دندان با آن مواجه هستند به صورت زیر می باشد:

 

ارتودنسی پشت دندانی چیست؟

 

ارتودنسی لیگنوال یا پشت دندانی یک نوع ارتودنسی دندانی است که معمولا افرادی که مایل نیستند تا دیگران بفهمند دندان هایشان را ارتودنسی شده است از آن استفاده می کنند.

 

آیا مشاوره ارتودنسی شامل هزینه پرداختی می شود؟

 

معمولا هزینه مشاوره و ویزیت ارتودنسی دندان ها باید پرداخت شود به این دلیل که در جلسه اول پزشک متخصص دندان های شما را معاینه کرده و از آنها عکس های رادیولوژی تهیه می کند.

 

تغذیه در دوران ارتودنسی باید چگونه باشد؟

 

در طی دورانی که براکت های ارتودنسی بر روی دندان های شما نصب است خوردن خوراکی های رنگی و سفت و سخت ممنوع می باشد.

 

در صورت شل شدن و یا کنده شدن براکت ارتودنسی چه کنیم؟

 

در این خصوص فرد بیمار  باید فورا با پزشک متخصص تماس بگیرد و یک وقت اورژانسی برای معاینه آماده کند. در صورتی که فرد بیمار در این مورد سهل انگاری کند، در روند درمان با مشکل روبرو خواهد شد.

 

آیا براکت ارتودنسی برای گفتار مشکل ایجاد می کند؟

 

در هفته های اولی که براکت های ارتودنسی نصب می شود ممکن است فرد در ادای برخی کلمات با مشکل روبرو شود اما رفته رفته فرد به آن عادت خواهد کرد و دیگر مشکلی نخواهد داشت، این مشکل در ارتودنسی لینگوال یا پشت دندانی شدیدتر می باشد.

 

هر چند وقت یک بار باید برای معاینه ارتودنسی مراجعه کنیم؟

 

طول مدت زمان فاصله دو جلسه درمانی به نظر متخصص ارتودنسی بستگی دارد اما معمولا طول فاصله جلسه درمانی بین 2 هفته 2 ماه می باشد. در هر جلسه درمانی پزشک متخصص زمان بعدی جلسه درمانی را مشخص می کند این زمان بسته به نوع درمان و مرحله درمان ارتودنسی ممکن است فرق کند.

 

ارتودنسی دندان چیست؟( مرکزارتودنسی در شرق تهران  )

در جواب این سوال که ارتودنسی (Orthodontics) چیست می توان گفت ارتودنسی دندان یکی از شاخه های علم پزشکی است که دارای طول دوره درمان طولانی می باشد، افرادی که از مشکلات و ناهنجاری فک و دندان رنج می برند، می توانند با استفاده از این روش دندان های خود را در مدت زمان 6 ماه تا 3 سال اصلاح و مرتب بنمایند.

 

از روش ارتودنسی دندان، تنها برای اصلاح فرم دهان و دندان استفاده نمی شود بلکه از آن می توان برای تشخیص و پیشگیری ناهنجاری دندان استفاده کرد. معمولا افرادی که در کودکی و یا نوجوانی دندان های خود را ارتودنسی کرده اند در بزرگسالی با مشکلات زیر روبرو نخواهند شد:

 

 •  سردرد
 • مشکلات TMJ
 • زیبایی ظاهری کم
 • گرفتگی گردن، شانه و پشت
 • بیماری های پریودنتال
 • دندان های بدشکل و بد فرم
 • مشکلات بهداشتی دهان و دندان
 • مشکلات جویدنی و به تبع آن گوارشی
 • پوسیدگی دندان و مشکلات لثه‌ای
 • وارد شدن فشار بیش از اندازه در حین جویدن

ارتودنسی فوری چیست؟

متاسفانه گاهی در تبلیغات دندانپزشکی دیده می شود که از لمینیت برای مرتب کردن دندانها استفاده می شود و چون این کار در عرض چند ساعت انجام می شود نام ارتودنسی فوری بر آن می گذارند.یعنی دندانهای سالم را تراش می دهند و با اضافه کردن کامپوزیت ،آنها را مرتب جلوه می دهند.در حالیکه دندانهایی که تا این حد تراش بخورند قطعا در آینده نیاز به کشیدن خواهند داشت.

آیا ارتودنسی باعث خرابی دندان ها می شود ؟

باور غلط رایج بین مردم این است که ارتودنسی باعث پوسیدگی دندانها می شود اما چنین رابطه ی علت و معلولی وجود ندارد .بلکه حقیقت این است که هنمه ی  انسانها اگر بهداشت دهان و دندان را رعایت کنند ،لثه و دندانهای سالمی خواهند داشت .در بیماران ارتودنسی به علت اضافه شدن ابزار ارتودنسی روی دنداها و ایجاد محلهای تجمع غذا،رعایت بهداشت اهمیت بیشتری پیدا میکند.

درمان ارتودنسی برای مکیدن پستانک و انگشت

در نوزادان و اوایل کودکی، مکیدن غير تغذيه اي  به عنوان یک وضعیت نرمال در نظر گرفته می شود. و به هيچ عنوان نبايد كودك را در اين سنين از اين عادت محروم كرد،زيرا ممكن است سبب مشكلات عاطفي در وي شود.

در اکثر کودکان نیاز به مکیدن غیر تغذیه ای تا سن ۳ سالگی برطرف می گردد.

روانشناسان معتقدند کودکانی که در وراء این سن به مدت طولاني به چنین عادتی ادامه مي دهند يك مشكل عاطفي يا  روانشناسي زمینه ای دارندیعنی یک علت روانشناختی باعث می شود به عادت مکیدن غیر تغذیه ای پناه آورند.

عادات طولاني مدت ميتواند داراي اثرات مضر روي تكامل دندانها باشد.ميزان اين تاثيرات از كودكي به كودك ديگر متفاوت است.

نكته ي مهم اين است وقتي كودك را براي درمان نزد متخصص ارتودنسي ميبريم ،مداخله ي درماني را به عنوان تنبيه در نظر نگيرد.

اصول كلي كه در درمان كودكان با عادت مكيدن طولاني مدت بايد لحاظ شود اين است كه آمادگي ذهني در ذهن كودك ايجاد شود و با جايزه تشويق شود .متخصص ارتودنسي در صورت نياز كودك، دستگاه ويژه ي ارتودنسي جهت ترك عادت به وي مي دهد

کش های ارتودنسی چیست؟

حلقه کشی معمولاً برای بهبود موقعیت دندان‌های دو فک مقابل استفاده می‌شود. همچنین از حلقه کشی برای کمک به بستن فاصله بین دندان‌ها و یا اطمینان از بسته ماندن فاصله در هنگام حرکت دندان‌ها استفاده می‌شود. یکی دیگر از کاربردهای حلقه کشی در براکت بهبود وضعیت خط میانی لبخند و کراس بایت است.

الاستیک یک حلقه کشی کوچک ساده است که به نگینهای براکت وصل می‌شود. برای وصل شدن حلقه کشی به نگین براکت باید نگین براکت حاوی یک قلاب کوچک باشد. از آنجایی ‌که حلقه کشی ثابت نیست، بیمار خود می‌تواند آن را در بیاورد و در صورت لزوم تعویض نماید. تعویض مرتب کش ارتودنسی برای کارایی آن و پیشرفت درمان لازم است.

ارتودنسی خارج دهانی یعنی چه؟

وقتي كه بيمار در سن زير ١٢ سال باشد ممكن است متخصص ارتودنسي براي اصلاح ناهنجاري دنداني فكي از ابزارهاي ارتودنسي خارج دهاني استفاده كند.گاهي استفاده از اين وسائل جلوي جراحي فك در سنين بزرگسالي را ميگيرد.

مثلا ساعات استفاده از اين وسائل معمولا  ١٢ تا ١٦ ساعت در روز است.

وسائل خارج دهاني كه براي اصلاح جلو بودن فك و دندانهاي فك بالا استفاده ميشوند “هد گير”نام دارند.

وسائل خارج دهاني كه براي درمان عقب بودن و كوچكي فك بالا استفاده ميشوند “فيس ماسك”نام دارند.

وسائل خارج دهاني كه براي تصحيح بزرگي يا جلو بودن فك پايين استفاده مي شوند”چين كاپ”نام دارند

چه افرادی به ارتودنسی دندان نیاز دارند؟

 

برای اینکه بفهمیم که آیا به ارتودنسی نیاز داریم یا نه باید به پزشک متخصص ارتودنسی دندان مراجعه کرد. دندان پزشک یا متخصص ارتودنسی با استفاده از دستگاه های اختصاصی ای که دارد از دندان های شما تصویربرداری می کند و سپس تعیین می کند که آیا شما به ارتودنسی دندان نیاز دارید یا خیر. معمولا افرادی که دهان و دندان هایشان وضعیت زیر را دارند، باید دندان های خود را ارتودنسی کنند:

 

 • Overbite، اوربایت ناهنجاری است که باعث می شود تا دندان های فوقانی جلوتر از دندان های ردیف پایین قرار بگیرند.
 • Underbite، آندربایت حالتی است که در آن دندان های فوقانی پایین تر از دندان های ردیف پایین قرار می گیرند.
 • Crossbite، در ناهنجاری کراس بایت، دندان فوقانی در حین جویدن غذا دندان های فوقانی به دندان های ردیف پایین فشاری بیش از اندازه وارد می کند و به درستی بر روی آن قرار نمی گیرد.
 • Open bite، اپن بایت ناهنجاری است که در آن بین دندان های بالا و پایین فرد بیمار فضای خالی وجود دارد.
 • :Misplaced midline ناهنجاری دندان نامتقارن باعث می شود تا دندان های فوقانی با دندان های ردیف پایین تطابق نداشته باشند و در یک راستا نباشند این مشکل باعث می شود تا دندان های فرد در حین بسته شدن دهان دیده شود.
 • :Spacing در این ناهنجاری فرد دارای فضای بیش از اندازه بین دندان های خود است، این اتفاق زمانی می افتد که فرد یک یا تعدادی از دندان های خود را از دست داده باشد و یا اینکه دندان های فرد رشد کافی نداشته باشند.
 • :Crowding ابن ناهنجاری که به آن فضای کم دندانی گفته می شود، زمانی به وجود می آید که فرد بیمار فک باریکی داشته باشد که این موضوع باعث می شود تا فرد بیمار فضای کافی برای دندان های خود نداشته باشد.

انواع ارتودنسی دندان

 

سالانه هزاران نفر در سراسر جهان دندان های خود را برای پیشگیری و درمان ناهنجاری های دهان و دندان ارتودنسی می کنند.

 

ارتودنسی دندان دارای سه شکل کلی بوده که این سه شکل ثابت، متحرک و لینگوال (مخفی)، بیشتر از سایر شکل های ارتودنسی دندان مورد استفاده قرار می گیرد، هر یک از سه شکل اصلی ارتودنسی دارای ویژگی های مختلفی است که برای انتخاب هر یک بهتر است با پزشک متخصص مشورت کرد. با مشورت و صلاحدید متخصص ارتودنسی، مشکل فرد بیمار به بهترین نحوه ممکن رفع می شود.

 

مزایای ارتودنسی دندان

 

همان طور که پیشتر گفته شد با ارتودنسی دندان می توان بسیاری از مشکلات مرتبط با دهان و دندان را رفع کرد. فرد با ارتودنسی کردن دندان های خود دچار هیچ عارضه جانبی نخواهد شد و خود همین موضوع که افراد دندان های خود را ارتودنسی نمی کنند باعث می شود تا در آینده مشکلاتی داشته باشند. برخی از مزایای ارتودنسی دندان به شرح زیر می باشد:

 

 • بهبود کارایی سیستم دندانی
 • پیشگیری از پوسیدگی و تحلیل لثه
 • افزایش زیبایی صورت
 • افزایش طول عمر دندان ها

زمان شروع ارتودنسی دندان

 

ارتودنسی یکی از روش های درمانی است که در آن فرد بهتر است برای جلوگیری از برخورد کردن به مشکل در آینده به صورت پیشگیرانه از آن استفاده کند.

از نظر متخصصین ارتودنسی بهترین زمان ارتودنسی دندان ها در دوران کودکی و قبل از به بلوغ رسیدن است به این دلیل که بیشتر ناهنجاری و بهم ریختگی فرم دندان ها در این دوران به وجود می آید.

سنین 7 و 8 سالگی بهترین زمان برای ارتودنسی کردن دندان ها است، در این سنین روند درمان کوتاه بوده و روند درمان در طی  1 و نیم سال تکمیل می شود، همچین ارتودنسی کردن دندان ها در سنین کودکی باعث می شود تا میزان موفقیت ارتودنسی دندان بالاتر برود.

پیشتر گفته شد که بهترین سنین برای ارتودنسی در سنین کودکی است، در این خصوص برخی از افراد فکر می کنند که تنها می توان در سنین کودکی دندان های خود را ارتودنسی کرد و ارتودنسی کردن دندان ها در سنین بزرگسالی هیچ فایده ای ندارد اما باید گفت که این افراد اشتباه فکر می کنند و می توانند در سنین بزرگسالی هم دندان های خود را ارتودنسی کنند هر چند که طول دوره درمان در سنین بزرگسالی بیشتر از دوران کودکی می باشد.

 

مراحل ارتودنسی  در مرکز ارتودنسی در شرق تهران

 

مرکز ارتودنسی در شرق تهران ; بهتر است قبل از اینکه دندان های خود را ارتودنسی کرد با روند و مراحل ارتودنسی آشنا شد. مراحل ارتودنسی دندان ها در همان جلسه اول توسط مشاور ارائه می شود. این مراحل به شکل زیر می باشد:

 

 • در مرحله اول به فرد بیمار مشاوره هایی ارائه می شود و تحت معاینه بالینی توسط پزشک متخصص ارتودنسی قرار می گیرد.
 • در مرحله بعد از دندان ها عکس برداری می شود و از دندان ها و فک ها قالبی تهیه می شود.
 • در مرحله سوم تنها از دندان ها جرم گیری می شود.
 • در مرحله بعدی بر روی دندان ها براکت ارتودنس قرار می گیرد و سیم و کش ارتودنسی جایگذاری می شود.
 • در مرحله آخر به صورت مداوم طی جلساتی سیم های ارتودنسی تنظیم شده و مورد معاینه قرار می گیرد.

درد ارتودنسی چقدر است؟

 

به دلیل اینکه در روزهای اول ارتودنسی بیشترین میزان فشار برای جابجایی و قرارگیری دندان در جای مناسب آن به دندان ها وارد می شود ممکن است در طی چند روز اول فرد بیمار احساس درد کند، این درد در طی این چند روز امری طبیعی می باشد و هیچ جای نگرانی وجود ندارد

 

به خاطر اینکه پس از گذشت چند روز درد تسکین یافته و دیگر فرد هیچ دردی را احساس نخواهد کرد، البته فرد می تواند در طی همان چند روز اول نیز زیر نظر متخصص پزشک مسکن مصرف کند تا کلا همان درد را هم احساس نکند.

 

در طی هفته های اول نصب براکت ارتودنسی باید برخی نکات را رعایت کرد این نکات به این شکل است که افرادی که دندان های خود را ارتودنسی کرده اند فقط می توانند از غذای نرم استفاده کنند و باید دندان های خود را هر شب قبل از خواب با مواد شوینده ای چون مسواک و نخ دندان بشویند. مرکز ارتودنسی در شرق تهران در مطقه 4 تهران تهرانپارس واقع شده.

مقدار هزینه ارتودنسی کردن دندان ها

 

مقدار هزینه ای که برای ارتودنسی کردن صرف می شود به عواملی چون تخصص دندانپزشک و متخصص ارتودنسی، شدت ناهنجاری فک و دندان و… بستگی دارد. نکته ای که در این خصوص باید در نظر داشت این است که در  روش و متد های درمانی اعضای مهم بدن باید از بهترین متخصص کمک گرفت. دکتر سید محسنی جز بهترین متخصصین مرکز ارتودنسی در شرق تهران نارمک هستند که با مراجعه به مطب ایشان می توان تنها با صرف هزینه ای در حدود 8 میلیون تومان هر فکی را ارتودنسی کرد. با مراجعه به مطب دکتر سید محسنی با صرف هزینه ای به اندازه میتوان از کیفیت کار درمانی بالای بهره برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گالری عکس و تماس کلیک