مرکز ایمپلنت در غرب تهران

مرکز ایمپلنت در غرب تهران

آیا روش جایگزینی دائمی برای دندان از دست رفته وجود دارد؟

در پاسخ باید گفت، بله.

مدت هاست برای دندان های از بین رفته راه حل های نوین و ماندگار اندیشیده شده است، با پیشرفت علم، روش های نوین جایگزینی در کیفیتی بالاتر از دندان های مصنوعی متحرک به صورتی طبیعی تر به وجود آمده است.

در این بخش می خواهیم شما عزیزان را با روش ایمپلنت دندان آشنا کنیم.

مرکز ایمپلنت در غرب تهران
مرکز ایمپلنت در غرب تهران

مرکز ایمپلنت در غرب تهران ؛ ایمپلنت چیست؟

ایمپلنت های دندانی که امروزه بیشتر راجع به آن میشنویم، در سال 1952 توسط یک جراح ارتوپدی سوئدی اختراع شد. ایمپلنت دندان یا ایمپلنت (Implant) یا فیکسچر درون ریز یا کاشت دندان، یک نوع جراحی است که با استخوان فک ارتباط برقرار می کند، تا پروتز دندان را پشتیبانی کند.

اساس این نوع کاشت دندانی مدرن، جایگزینی پایه های فلزی (شبیه به پیچ) به جای ریشه دندان است و دندان های مصنوعی را که مانند دندان های واقعی هستند جایگزین دندان آسیب دیده و از بین رفته می کنند.

این روش را می توان برای یک دندان یا چند دندان یا همه دندان های انجام داد. هدف از انجام این روش و روش های مشابه، بازگرداندن عملکرد و زیبایی می باشد.

نحوه انجام عمل جراحی ایمپلنت دندان به نوع کاشت و وضعیت استخوان فک فرد بستگی دارد. در این جراحی، ایمپلنت در استخوان فک کاشته می شود که نزدیک ترین عمل برای تقلید از یک دندان طبیعی است، زیرا بدون آسیب به دندان های کناری (بدون کمترین وابستگی به آنها) می ایستد و از ثبات کافی برخوردار است.

به روند جوش خوردن اتصال ایمپلنت دندان به استخوان فک “استخوان سازی” گفته می شود. بیشتر ایمپلنت های دندانی از تیتانیوم ساخته شده اند که به آنها اجازه می دهد بدون اینکه به عنوان یک جسم خارجی در بدن ما شناخته شوند، با استخوان ادغام شوند. با گذشت زمان و پیشرفت های صورت گرفته در این روش، نتایج کاشت ایمپلنت دندان بسیار بهبود یافته است.

مطالب مرتبط

نکاتی در مورد ایمپلنت و کاشت دندان

ایمپلنت فوری چیست

ایمپلنت چقدر طول میکشد و بعد از چه مدت صاحب دندان میشوم؟

مرکز ایمپلنت در غرب تهران

چه عواملی در ایمپلنت دندان موثر است؟

  • محل دندان یا دندان های از دست رفته
  • کمیت و کیفیت استخوان فک
  • سلامتی بیمار
  • هزینه

 یک دندانپزشک، منطقه ای را که برای کاشت دندان در نظر گرفته شده، بررسی می کند و ارزیابی بالینی را از اینکه آیا بیمار کاندید مناسبی برای کاشت دندان است، انجام می دهد.

عوارض ایمپلنت دندانی:

مانند هر عمل جراحی دیگری، این عمل نیز می تواند دارای عوارضی باشد. به عنوان مثال: عفونت در محل کاشت، آسیب یا آسیب هایی به ساختارهای اطراف مانند دندان های کناری یا رگ های خونی، آسیب عصبی (که میتواند باعث درد، بی حسی یا گزگز شدن دندان های طبیعی، لثه ها، لب ها و چانه شود)، مشکلات سینوسی را میتوان نام برد.

مرکز ایمپلنت در غرب تهران

مرکز ایمپلنت در غرب تهران ؛ آمادگی های قبل از ایمپلنت:

روند برنامه ریزی برای کاشت دندان ممکن است شامل متخصصان مختلفی باشد. از جمله جراح فک و صورت، دندانپزشک متخصص در درمان ساختارهایی که از دندان پشتیبانی می کند مانند لثه و استخوان (پریودنتیست)، متخصص پروتز های دندانی، بعضاً متخصص گوش، حلق، بینی.

 برای انجام فرآیند ایمپلنت دندانی به ارزیابی های دقیقی نیازمند خواهیم بود:

1-ممکن است برای تصاویر سه بعدی از دندان و فک به تصویربرداری با اشعه ایکس نیاز باشد.

2-بررسی سوابق بیماری و داروهایی که فرد مصرف می کند، حتی مکمل ها و داروهای بدون نسخه.

3-برنامه درمان، عواملی مانند تعداد دندان های مورد نیاز برای تعویض و وضعیت استخوان فک و دندان های باقیمانده

 

مطالب مرتبط

دکتر ایمپلنت خوب در تهران اگر به دنبال دکتر ایمپلنت خوب در تهران هستید ،ضمن معرفی ان ،اطلاعات ضروری در این زمینه را در این زمینه به شما ارائه خواهیم کرد. دکتر سید محسنی (کلی...
ادرس مراکز ایمپلنت در شرق تهران ادرس مراکز ایمپلنت در شرق تهران مراکز بسیار زیادی برای ایمپلنت دندان در شرق تهران وجود دارد که از بهترین انها به لیست زیر خواهیم رسید کلینیک دندانپ...
ایا ایمپلنت درد دارد؟ همیشه درد در درمان بیماری ها ممکن است وجود داشته باشد اما نباید به این معنی باشد که اگر درمانی در حتی زیادی داشت و برای ما مفید بود آن را انجام ندهیم ...
نکاتی در مورد ایمپلنت و کاشت دندان   نکاتی در مورد ایمپلنت و کاشت دندان : عواملی مختلفی می تواند باعث شود که ما دندان های خود را از دست بدهیم،از جمله عواملی مانند شکستن دندان ، پوسید...
خدمات ایمپلنت در تهرانپارس کلینیک دندانپزشکی تهرانپارس... کلینیک دندانپزشکی تهرانپارس برای خدمات ایمپلنت در تهرانپارس خدمات قبل و بعد از ایمپلنت همانطور که میدانید زمانی که به هر دلیل دندان هایمان را از دست م...
ایمپلنت دندان و لمنیت در کلینیک تهران کلینیک تخصصی ایمپلنت... در این مقاله به معرفی بهترین کلینیک لمینت در تهران و نیز نکات زیر خواهیم پرداخت. ویژگی های کلینیک Dental Castle تخصص تجربه  رضایت مراجعی...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس و تعیین وقت